سرویس: اجتماعی ۰۷:۳۱ - دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

پانزدهمین مانور زلزله در مدارس بخش بن رود برگزار شد

پانزدهمین مانور زلزله همزمان درسراسر کشور در کلیه مدارس بخش بن رود و شهر ورزنه به ویژه دبیرستان انقلاب اسلامی ورزنه و دبیرستان دخترانه معراج قورتان برگزار گردید.

uiuyi

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از ورزنه: دراین مانور کلیه ادرات و مسئولین شهر ورزنه  و بخش بن رود حضور داشتند.

صادقی بخشدار بن رود در این مانور بیان کرد: هدف از اجرای این مانورافزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان درمورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع، آشنایی دانش‌آموزان با زلزله و چگونگی مقابله با این بلای طبیعی جهت ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش‌آموزان نسبت به پدیده‌های طبیعی دانست.

Vater Markhjghlkl

وی درادامه ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی و نیز کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله را ازدیگر اهداف مانور سراسری زلزله و ایمنی عنوان کرد.

توسلی رئیس اداره آموزش وپرورش گفت: ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی در یک منطقه زلزله خیز واقع شده است و برلزوم آشنایی و آگاهی هرچه بیشتر افراد جامعه به ویژه دانش آموزان که بیشترین جمعیت جوان کشور را تشکیل می دهند، تاکید کرد.

Vater Markhjghjhgj

وی بیان نمود:  آموزش و پرورش توسعه آموزش های همگانی در خصوص حوادث غیرمترقبه را به عنوان یک راهبرد مستمر در دستور کار دارد، چرا که نقش آموزش و فرهنگ سازی در کاهش آسیب ها بسیار حائز اهمیت است.

درپایان عطایی شهردار شهر ورزنه قول مساعد داد که  جهت تشکیل کلاسهای امداد و نجات، آتش نشانی و مقابله با زلزله در مدارس بخش بن رود و شهر ورزنه  همکاری لازم را داشته باشد.

برای مشاهده تصاویر اینجا را کلیک کنید

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.