سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۱۵:۱۸ - یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مبادی قانونی هم فیلتر ورود کالاها و میوه‌های قاچاق است/سیب‌زمینی در اصفهان تولید و از پاکستان وارد می‌شود

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وجود رانت در حوزه واردات خبر داد و گفت: تولیدات سیب زمینی استان اصفهان به اندازه نیاز کل کشور است ولی با توجه به این مطلب شاهد واردات سیب زمینی از پاکستان هستیم.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از راه دانا،  سیدناصر موسوی لارکانی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد واردات میوه‌های وارداتی و قاچاق به کشور اظهار کرد: واردات بی‌رویه کالاهای وارداتی و قاچاق در بدنه اشتغال و تولید کشور معضل ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه ورودکالاهای قاچاق و واردات بی رویه تنها از فیلتر غیر مجاز نیست، تصریح کرد: از مبادی قانونی هم کالاهای غیر مجاز و قاچاق در اقلام مختلف وارد کشور می شود و برخی از این اقلام مشابه آنها در داخل کشور نیز یافت می شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اضافه کرد: مقام معظم رهبری ورود کالاهای بی رویه وارداتی و برخورد با قاچاق را محور نظارت ها و برنامه های مسئولان مربوطه دانستند و واردات کالاهایی را که در کشور مشابه آن وجود دارد را بر مسئولان امر حرام کردند.

وی واردات کالاهای قاچاق را مجرای نابودی شاهرگ اقتصاد ایران برشمرد و ابراز کرد: متاسفانه با وجود اینکه مقام معظم رهبری در این راستا عنایات مهم و ویژه ای داشته و تذکرات لازم را به متولیان امر داده اند اما دولت تدبیر و امید از فیلتر وزارت اقتصاد و کشاورزی تمام قد وارد میدان مبارزه با واردات بی رویه و کالاهای قاچاق نشده است.

موسوی لارکانی از وجود رانت در حوزه واردات خبرداد و اظهار کرد: تولیدات سیب زمینی استان اصفهان به اندازه نیاز کل کشور است ولی با توجه به این مطلب شاهد واردات سیب زمینی از پاکستان هستیم و در این راستا ظلمی بزرگ در حق کشاورزان کشور به خصوص استان اصفهان روا شده است.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه اظهارکرد: مرزهای قانونی هم متاسفانه به روی کالاهای قاچاق باز است و ورود میوه های خارجی و قاچاق مربوط به مرز خاصی نمی‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.