سرویس: اجتماعی ۱۶:۳۸ - سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲

در جرقويه عليا

برگزاری کلاس پرورش شتر مرغ راهی به سوی خود اشتغالی

معاون امور دام شهرستان اصفهان گفت: هر تولیدی باعث اشتغال می شود ولی هر اشتغالی باعث تولید نمی شود .

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از جرقویه علیا: معاون امور دام شهرستان اصفهان درباره این طرح مباحثی را ارائه وموضوع کلاس را پرورش شترمرغ بیان کرد .
مهندس اکبر زمانی گفت :ما باید طبق شرایط هر منطقه درآن منطقه اشتغا ل ایجاد کنیم که از نظر اقتصادی با صرفه باشد،چون هر تولیدی باعث اشتغال می شود ولی هر اشتغالی باعث تولید نمی شود.

DSC00850
وی افزود: درمنطقه جرقویه علیا با آب وهوای گرم وخشک یکی از این کارکه قابل انجام و پیگیری است پرورش شترمرغ می باشد چون این موجود با این شرایط آب وهوا وبا کم آبی سازگاری دارد.
زمانی هم چنین درمورد طرز تهیه، نگهداری و پرورش شترمرغ و بیماری های احتمالی آن مباحثی ایراد کرد .
معاون اموردام شهرستان مبحث آب مجازی را بررسی کرد،وی در این باره به صرفه جویی در مصرف با توجه به اینکه در تولید فراورده به جای  ۳۵۰ لیتر اب مصرفی می توان ۱۰۰ لیتر تولید کنیم .

DSC00847

DSC00844

DSC00843

DSC00841
فرمانده بسیج حوزه ۵ امام محمد باقر ( ع) در گفتگو با خبر نگار اصفهان شرق گفت :بنا برفرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، بسیج حوزه ۵ امام محمد باقر (ع) با همکاری جهاد کشاورزی منطقه جرقویه علیا اقدام به برگزاری کلاسهایی با موضوعات ( پرورش شتر مرغ ، پرورش قارچ ، پرورش بلدر چین و پرورش زعفران …. ) کرده است که این کلاسها از روزسه شنبه ۵/۶/۹۲ شروع شده است .
وی گفت :
این کلاسها با همکاری بسیج و جهاد کشاورزی برگزارو این طرح به نام طرح اقتصاد مقاومتی نامیده شده است. بنا برفرما یشات مقام معظم رهبری که امسال را سال حماسه اقتصادی نامیده اند همه باید بسیج شوند تا  بتوانیم  با تولید بهترازهزینه های اضافی جلوگیری کنیم و به خودکفایی واقعی برسیم .
فرمانده حوزه هم چنین اظهار داشت :
کارآفرینان باید دراین کلاس ها آموزش های لازم را فرا گیرند و با ارا ئه  مدرک لازم از تسهیلات این طرح استفاده کنند .
ودر پایان جلسه زمانی معاون امور دام شهرستان اصفهان به سوالات حاضرین جواب داد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.