سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۴:۰۲ - جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع نمازگزاران:

در مقابل بیکاران و کارگران مسئول هستیم/اعطای سبد غذایی به ۱۰ میلیون نفر/ نهضت مصرف داخلی ایجاد شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت هفته کارگر با اشاره به اینکه امام علی (ع) اجرای احکام اسلامی را یک اصل می‌دانستند، گفت: هم‌اکنون باید نهضت مصرف داخلی در کشور ایجاد شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از فارس، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در جمع نمازگزاران و کارگران اظهار داشت: تقارن روز کارگر با مراسم‌های معنوی از جمله ولادت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) را به فال نیک می‌گیریم.

وی افزود: امیرالمؤمنین (ع) افتخار اسلام است، چرا که با دست‌های پینه‌ بسته برای جامعه و نه برای نفع شخصی تولید می‌کرد و افتخار می‌کنیم که الگوی ما کارگران مولایی است که چاه حفر و نخلستان آباد می‌کرد.

ربیعی با اشاره به حوادث یمن، عراق و فلسطین تأکید کرد: کارگران ایرانی خود را در کنار کارگران یمنی و عراقی و فلسطینی می‌دانند و با آنها همدلی می‌کنند.

وی افزود: امام علی (ع) پدر همه یتیمان بود و نشان داد که پدران نه تنها رسالت برای خانواده خود بلکه در جامعه هم برای همه افراد و محرومان مسئولیت دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امیرالمؤمنین (ع) اجرای احکام اسلامی را یک اصل می‌دانستند، گفت: این یک افتخار است که امام علی یک خویش‌فرما بود و با دست خود برای جامعه تولید می‌کرد.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه هم‌اکنون به مفاهیمی همچون نان حلال، برکت کار، ارزش عرق کارگر همتراز با خون شهید و ثواب کار خیر نیازمندیم، گفت: اگر جامعه‌ای خوشبخت می‌خواهیم باید نهضت مصرف کالای داخلی ایجاد کنیم.

وی گفت: باید از کیف، کفش و لباس ایرانی استفاده کنیم و از مصرف بیهوده کالای خارجی به سمت مصرف ساخت تولید دست خودمان روی بیاوریم.

ربعیی با اشاره به اینکه روز کارگر، روز کارفرمایان هم است، گفت: هر کس خشتی روی خشت دیگری بیفزاید از طرف ما حمایت می‌شود، چرا که براساس خیر جمعی و ثواب حرکت می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:‌ جمع‌آوری سرمایه‌های خود با گزینه تعاونی‌ها را یک سیاست راهبردی می‌دانیم و در این زمینه از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در مقابل بیکاران و کارگران مسئول هستیم، گفت: توجه به بنگاه‌ها، همدلی کارگر و کارفرما با توجه به تولید در دستور کار قرار دارد چرا که از این طریق جامعه‌ای با نشاط خواهیم داشت.

ربیعی با تأکید براینکه هم‌اکنون نیازمند کار زیاد و جدی هستیم، بیان داشت: نباید پول، پول بیاورد، بلکه باید با کار ثروت‌آفرینی کنیم.

وی با اشاره به اقدامات وزارتخانه‌ متبوعش گفت: هم‌اکنون 8 میلیون و 500 هزار نفر از کارگران مشاغل را بیمه کرده‌ایم و اکنون همه ایرانیان اگر اراده کنند، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی دیگر از اقدامات وزارتخانه را حمایت غذایی از کارگران عنوان کرد و افزود: به دستور رئیس جمهور نیازمندان شناسایی و به 10 میلیون نفر از محرومان در نوبت‌های مختلف سبدغذایی اعطا شد.

ربیعی گفت: در حوزه تأمین اجتماعی ارائه خدمات بهتر و در حوزه آموزش فنی حرفه‌ای هم از شهر تا روستا محور اقدامات خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کارگران نمونه در جمع نمازگزاران حضور دارند، ادامه داد: این رابطه‌ای بین دین و کار با الهام از ارزش‌های تولید ایرانی موفقیت‌های جدیدی را به ارمغان خواهد داشت.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.