سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۹:۰۱ - سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲

حجت‌الاسلام بزرگواری:

تندروها‌چشم‌طمع به‌دانشگاه‌تهران‌دوخته‌اند

نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نسبت به تحرکات افراطی‌ها برای در دست گرفتن مدیریت دانشگاه تهران هشدار داد.


به گزارش اصفهان شرق به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در خصوص زمزمه‌های تغییر در رأس مدیریت دانشگاه تهران و انتظاراتی که نمایندگان از فرجی‌دانا وزیر علوم دارند، اظهار کرد: با رأی اعتمادی که نمایندگان و مجلس اصولگرا به فرجی‌دانا داد انتظاراتی هم از او داریم که لازم است به آن توجه شود.

وی به مهم‌ترین خواسته نمایندگان از فرجی‌دانا وزیر علوم اشاره کرد و گفت: خواسته ما از وی درخواست‌های شخصی و یا منطقه‌ای و استانی نبوده بلکه تنها انتظاری که از او داریم جلوگیری از افراط و تندروی در محیط‌های دانشگاهی توسط هر شخص یا جریان است.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی افزود: یک بار در دوره اصلاحات تجربه ناخوشایند افراطی‌گری در دانشگاه را داشته‌ایم و امروز دیگر حق عقبگرد به آن دوران را نداریم.

نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با ذکر ضررها و هزینه‌های آن دوره تصریح کرد: کشور به دلیل افراطی‌گری از قافله علمی عقب ماند چرا که در آن دوره به جای صحبت کردن از تولید علم بیشتر به فکر خاموش کردن شعله‌های فتنه در دانشگاه بودیم.

حجت‌الاسلام بزرگواری نمونه بارز افراطی‌گری در دانشگاه را مربوط به فتنه ۷۸ کوی دانشگاه دانست و گفت: عوارض ضربه‌ای که تندروهای افراطی به کشور، دانشگاه و عرصه علمی وارد آوردند هنوز ماندگار است که نباید اجازه تکرار آن را داد.

وی دانشگاه تهران را الگو و سرآمد همه دانشگاه‌های کشور دانست و گفت: از همین تریبون به آقای فرجی‌دانا اعلام می‌کنم که مراقب تحرکات جدید افراطیون باشد چرا که اگر مشکلی ایجاد شود قبل از همه دود آن به چشم خود مسئولان خواهد رفت.

بزرگواری با اظهار این سخن که آرامش و حرکت پر‌شتاب در مسیر علمی ضرورت امروز کشور و ابزار پویایی و نشاط علمی همه مراکز دانشگاهی است، تأکید کرد: دانشگاه بزرگ تهران را باید با مدیریت صحیح و مدبرانه چرخاند که لازمه اصلی آن بها ندادن به عناصر افراطی است.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “تندروها‌چشم‌طمع به‌دانشگاه‌تهران‌دوخته‌اند”

  1. ورزنه ای گفت:

    این نماینده هم از کاسبان فتنه است که ۴سال فتنه فتنه کردندوبه دنبال منافع حزبی وگروهی ،منافع ملی رو زیر پا گذاشتند وکشور رو به لبه پرتگاه بردند،حالا هم از رییس جمهور و وزرا میخوان برخلاف رایی که مردم دادن عمل کنند که خب اینهم غیر ممکنه.
    البته امثال این نماینده بزودی تودهنی محکمی از همین مردم خواهند خورد..

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.