سرویس: تولیدی » خبر پوششی ۱۵:۱۶ - شنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۴

عید ورزنه بریم( محور غرب):

قلعه هزار ساله قورتان جاذبه ای در دل کویر/ تصاویر

وقتی وارد ورزنه می شوید به محور غرب می رسید و می توانید از قلعه قورتان جاذبه ای در دل کویر بخش بن رود کمال استفاده در زمینه گردشگری را ببرید.

به گزارش اصفهان شرق با تلاش رضا خلیلی ورزنه:

مالي مالي دي شري ورزنه خاش امبي يهن مالي چياهايي جوون ويني يه گه ياهابي تا زنون بتن ندي يي

ترجمه جمله: خيلي خيلي به شهر ورزنه خوش آمديد اينجا خيلي چيزهاي قشنگي مي بينيد كه تا حالا در جاهاي ديگر نديده ايد

قلعه 1000 ساله قورتان:

اين قلعه كه در سال 1387 به ثبت ميراث ملي ايران رسيده است جزء اولين قلعه تاريخي زنده و دومين قلعه تاريخي وسيع كشور ايران بعد  از بم مي باشد كه وسعت آن به 45 هكتار مي رسد و اين قلعه كه د ر12 كيلومتري غرب شهر ورزنه و در مسير شهر اصفهان قرار گرفته حدود 9 كيلوتر بعد از پمپب بنزين در مسير برگشت به اصفهان به چها راه سهران مي رسيد تابلو ندارد و بعد از كارگاه موزاييك سازي  كه به سمت راست منحرف  شويد و بعد از طي حدود  2 كيلومتر به قلعه تاريخي قورتان كه در كنار ساحل زاينده رود واقع شده است مي رسيد و اگر قصد داريد از قسمت هاي زيباي آن همراه با توضيح و اطلاعات استفاده كنيد با شماره موبايل 09139071290 آقاي سيد حسن فاطمي از انجمن دوستداران ارگ زنده قورتان و عضو شوراي اسلامي روستا تماس بگيرد و از اطلاعات بسيار خوب ايشان بهره ببريد .و اگر دوست داشته باشيد د ر يك سفره خانه سنتي در كنار ارگ تاريخي قورتان غذا ميل كنيد به سفره خانه اي كه سمت راست در كنار ارگ قرار دارد برويد و لذ ت غذا خوردن در يك مكان سنتي را تجربه كنيد.

Vater-Mark-(2)7457Vater-Mark-(2)1

مسجد ايلخاني روستاي فارفان

اين مسجد كه در روستاي فارفان در 15 كيلومتري غرب شهر ورزنه به سمت شهر اصفهان قرار گرفته از مسجدي كهن برخوردار است كه متعلق به عصر ايلخانان مغول هست و از محر اب گچ بري برجسته زيبايي برخوردار است.

Vater-Mark-(2)4574Vater-Mark-(2)4574575

آب بند شانزده ده يا فارفان :

كه اين آب بند بر روي رودخانه زاينده رود و اقع شده است و متعلق به عصر پهلوي اول است و قبل از آن آب بندي بوده كه متعلق به عصر شاه سليمان صفوي بوده است كه بقاياي آن موجود است و همچنين در اين مسير به بقايايي از مقبره بزرگان ايلخاني برخورد مي كنيد كه در نوع خود بي نظير است .

یک نظر در مورد “قلعه هزار ساله قورتان جاذبه ای در دل کویر/ تصاویر”

  1. اولا به جای اینکه این همه آدرس بنویسید یه آدرس سرراست به مردم معرفی کنید دوما به فاصله 9کیلمتری با ورزنه نیست و حداقل 18کیلومتر با ورزنه فاصله داره سوما فکر کنم راحت تر باشه بگین به فاصله ده کیلومتری در شرق شهرستان هرند

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.