سرویس: غیر تولیدی » نقلی 06:10 - پنجشنبه 21 اسفند 1393

ارزان‌ترین مقصد گردشگردی جهان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری، کشورمان را ارزان‌ترین مقصد گردشگری در جهان خواند.

به گزارش اصفهان شرق؛ محمدرضا پوینده در حاشیه چهارمین همایش طرح ملی خانه مسافر در شهرداری کاشان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری‌ها دارای ظرفیت‌های بالایی در زمینه رونق صنعت گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم هستند که شهردار جوان کاشان با ورود به این زمینه اقدامات شایسته‌ای را برای این منطقه بزرگ فرهنگی برداشته است.

وی تصریح کرد: کشور ایران از لحاظ تاریخ و تمدن و داشته‌های فرهنگی جزو 10 کشور برتر جهان قرار دارد ولی جایگاهش در مقصد سفر گردشگران در میان 120 کشور جهان حدود رتبه 90 است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری کشور افزود: کشورمان از لحاظ اقتصادی چهارمین کشور جهان است و به عنوان ارزان‌ترین مقصد سفر گردشگران خارجی مطرح است که متأسفانه آمار حضور سالیانه گردشگران با برتری‌های کشورمان نسبت به سایر کشورها همخوانی ندارد.

پوینده خاطرنشان کرد: در چشم‌انداز 1404 تحقق حضور 20 میلیون گردشگر در ایران دیده شده است که برخی این رخداد را شعار می‌پندارند در صورتی که کشور ترکیه با یک برنامه‌ریزی مناسب رقم گردشگران خود را از یک میلیون نفر در سال به 40 میلیون نفر رسانده است و بخش اعظمی از اقتصاد کشور ترکیه در ارتباط با صنعت توریسم است.

وی در خصوص طرح خانه مسافر بیان داشت: کل ظرفیت جذب و اسکان مراکز اقامتی ما در کشور هشت درصد میزان گردشگران در زمان اوج مسافرت‌ها است که ایجاد طرح ملی خانه مسافر ضمن برطرف کردن بخشی از نیاز مسافران به اسکان، امنیت، آرامش و رفاه را نیز برایشان به همراه دارد.

این مسئول آشنایی مردم با طرح خانه مسافر را سبب کاهش هزینه‌های سفر و امنیت خانواده آنها دانست و گفت: در این طرح خانه‌هایی که خواهان پذیرش مسافران و اسکان هستند با ثبت نام در طرح خانه مسافر و برسی امکانات و مسائل فنی و ایمنی توسط دستگاه‌های ذیربط مجوز اسکان در سامانه را صادر و از طریق مجریان طرح خانه مسافر در هر استان به این منازل معرفی می‌شوند.

وی ایجاد افکار جدید و پویا را لازمه موفقیت این طرح در شهرستان‌ها دانست و متذکر شد: باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم و طرح‌های تشویقی زمینه جلب افراد را برای ثبت نام در طرح خانه مسافر فراهم کنیم تا افرادی که به صورت شخصی منازل خود را اجاره می‌دهند متضرر شوند و به این مسیر وارد شوند.

منبع: فارس
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.