سرویس: غیر تولیدی » دریافتی ۱۴:۱۸ - شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

در ضرورت تکمیل جاده ندوشن – ورزنه

وقتی توریست ها هم برای رفتن از یزد به اصفهان جاده باستانی ندوشن – ورزنه را ترجیح می دهند

تکمیل جاده نودوشن به ورزنه همت مسئولان را می طلبد تا بتوان آسان تر و با طی کردن زمان کم تر سفر کرد.

به گزارش اصفهان شرق: چندی است که بر تعداد گروههای توریستی به ویژه توریست های خارجی که قصد عزیمت از یزد به اصفهان یا بالعکس را دارند و به جای عبور از مسیر یزد – نائین – اصفهان از جاده قدیمی و بسیار کوتاه تر یزد – ندوشن – ورزنه – اصفهان استفاده می کنند دائماً افزوده می شود تا شاید مسئولین امر و شهروندانی که در این منطقه مرکزی ایران زندگی می کنند به یاد آورند که عبور و مرور منطقی و مقرون به صرفه بین این دو شهر بزرگ و تاریخی کشور ( یزد و اصفهان ) همچون پیشینیان از مسیر کوتاه تری که از جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان برخوردار است باید صورت گیرد.
آسفالت جاده ندوشن تا ورزنه که کمتر از چند ده کیلومتر را در بر می گیرد راه اصفهان به یزد قریب ۱۰۰ کیلومتر نزدیکتر می کند و موجب صرفه جویی در وقت و انرژی و … همه مسافران می گردد. اما از آن مهم تر جلوه های زیبایی از طبیعت کم نظیر این منطقه را که مشحون از گونه های بی نظیر گیاهی و جانوری و عوارض طبیعی چشم نوازی همچون چشمه ها و آبشارهای فصلی، باتلاق و … شهرهای تاریخی همچون ندوشن و ورزنه که گنجینه هایی از فرهنگ و آداب و رسوم دیرین ایرانیان پاک نهاد است و همچنین سرشار از آثار و ابنیه تاریخی دیدنی که می تواند در رونق صنعت توریسم و جاذبه های گردشگری کشور مؤثر افتد بر جاذبه و ضرورت توسعه این جاده تاریخی می افزاید و موجب رشد و رونق این مناطق می گردد.
جاده ندوشن – ورزنه با تخصیص بودجه لازم که بتواند مسیر ندوشن تا ورزنه را که در حال حاضر مسیر عبور گردشگران زیادی است آسفالت نموده و این دو شهر تاریخی را به هم متصل نماید و تغییر شگرفی در اقتصاد حمل و نقل و سفر این دو استان همجوار ایجاد خواهد کرد.
تصاویری از توریست های فرانسوی که علاوه بر ترجیح این راه تاریخی برای رفتن به اصفهان شبی را در ندوشن گذراندند در ذیل قابل مشاهده است.

12

منبع: مرکز جغرافیای ایران نودوشن

همچنین بخوانید:

2 نظر در مورد “وقتی توریست ها هم برای رفتن از یزد به اصفهان جاده باستانی ندوشن – ورزنه را ترجیح می دهند”

 1. حسین بنویدی گفت:

  با وجود اینکه زیباییهای گاوخونی و محیط زیست ان برای ما به افسانه تبدیل شده اما ارزش نقاط طبیعی جاذب گردشگر به اینه که این نقاط بکر و دست نخورده باقی بمونه و طبیعت وحشی اون حفظ بشه.
  کشیده شدن جاده اونم وسط گاوخونی سوای مزایای اقتصادی اون می تونه ضربه اخر را به محیط زیست اون بویژه زندگی جانوری اون بزنه.

 2. جوانشیر اکبری گفت:

  با سلام.
  ایا میشه از مسیر ندوشن به شهرضا رفت ؟
  کجاها اسفالته ؟ کجا خاکی ؟
  امنیت داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.