سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۰۹:۴۲ - سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

دریادار فدوی:

دخالت آمریکا باعث بسته‌شدن تنگه‌هرمز خواهد شد/ نمی‌توانند قدرت سلاح جدید سپاه را تخمین بزنند

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها زمانی که می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند تنها چند صد متر با ما فاصله دارند.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از صاحب نیوز، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حضور نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس را مشکل‌آفرین دانست و بر توانمندی ایران برای تأمین امنیت تنگه هرمز تأکید کرد.

وی که در برنامه ” در شبکه العالم سخن می‌گفت، اظهار داشت: آمدن آمریکایی‌ها به منطقه علی‌رغم ادعای آنان درباره اینکه برای تقویت امنیت و ثبات به منطقه آمده‌اند، خطرهایی را که کشتی‌ها با آن مواجهند، افزایش داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها در شرایطی قرار ندارند که به آنان اجازه دهد امنیت منطقه خلیج فارس را تهدید کنند، خاطرنشان کرد: آنها بیش از ما می‌خواهند که درگیر نشوند، چون شرایط چنین اجازه‌ای به آنان نمی‌دهد.

دریادار فدوی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌طور شبانه‌روزی منطقه را زیر نظر دارد و فاصله ما با آمریکایی‌ها وقتی می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند فقط چند صد متر است.

وی همچنین تصریح کرد: تماس میان ما و آمریکایی‌ها در تنگه هرمز در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اقتدار دریایی ایران در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان، خاطرنشان کرد: قدرت کافی داریم تا تنگه هرمز را برای استفاده همه کشورها باز نگه‌داریم.

دریادار فدوی همچنین هشدار داد که دخالت آمریکایی‌ها باعث بسته شدن تنگه هرمز خواهد شد. واجب شرعی به‌عهده ماست که انرژی از تنگه هرمز عبور کند تا دنیا ضرر نکند.

وی در باره رزمایش اخیر ایران در منطقه و تسلیحات مورد استفاده در آن نیز گفت: سلاحی که در رزمایش اخیر آزمایش کردیم، بسیار استراتژیک است که آمریکایی‌ها نمی‌توانند قدرت و کارایی آن را تخمین بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.