سرویس: غیر تولیدی » نقلی 12:30 - چهارشنبه 06 اسفند 1393

رئیس خانه صنعت و معدن ایران

زمین احداث بندر خشک اصفهان جانمایی شد/ خبرهای خوش در انتظار مردم شرق اصفهان

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: انتخاب اعضای هیئت و جانمایی زمین احداث بندر خشک اصفهان از مهم‌ترین اقدامات در زمینه اجرای این طرح مهم اقتصادی در اصفهان به شمار می‌رود.

به گزارش اصفهان شرق؛ عبدالوهاب سهل‌آبادی پیرامون وضعیت بندرخشک اصفهان اظهار داشت: هیئت مدیره بندرخشک انتخاب شده و خانه صنعت و معدن، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اداره بنادر عضو هئیت مدیره این مجموعه هستند و در آن سرمایه‌گذاری کردند.

وی با تأکید بر اینکه مدیر اجرایی و هیئت مدیره بندر خشک اصفهان انتخاب شدند، تصریح کرد: هیئت مدیره بندر خشک اصفهان سفری را به کشور چین برای بازدید و یافتن اطلاعات کردند و همچنین زمین مورد نظر برای بندر خشک در شرق اصفهان انتخاب و جانمایی شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه بندر خشک و منطقه ویژه اقتصادی هر 2 در منطقه شرق به موازات هم جلو می‌رود، خاطرنشان کرد: امیدوارم هرچه زودتر مردم اصفهان به خصوص مردم شرق اصفهان خبرهای خوبی را داشته باشند چرا که در منطقه ویژه اقتصادی نزدیک به 3 هزار هکتار زمین فریز کردیم و همه اینها دست به دست هم داده تا در آن منطقه تحولات خاصی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه بندر خشک می‌تواند همانند یک بندر تر انجام وظیفه کند، بیان کرد: کالاها به بندرخشک منتقل و از آنجا به سراسر کشور توزیع می‌شود و چون اصفهان یک منطقه مرکزی به شمار می‌رود و امکانات ریلی، جاده‌ای و صنعتی خوبی دارد، بنابراین این حرکت رونق بسیار خوبی در اقتصاد اصفهان ایجاد می‌کند.

سهل‌آبادی با اشاره به  وضعیت اقتصادی کشور گفت: وضعیتی را برای ما به بار آوردند که ما باید آن را تغییر دهیم و اینکه نشسته و ناامید شویم، درست نیست چرا که ما وضعیت‌های بدتری داشته‌ایم و من به خاطر دارم که در زمان جنگ یک روز رئیس دولت وقت اعلام کرد که ما تنها به اندازه 2 روز در سیلوها گندم داریم و مردم ما مشکلات بزرگی را پشت سر گذاشتند و این مشکل را نیز به امید خدا پشت سر می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در پی ایجاد ارتباط بین‌المللی و رفع تحریم‌ها و شکستن موانع پیرامون هسته‌ای است و امیدوار هستیم با این سیاست‌ها وضعیت اقتصادی هم تغییر کند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: دنیای استکبار نمی‌خواهد کشور ایران پیشرفت کند چرا که ایران خوار چشم استکبار جهانی شده و ما جامعه صنعت و معدن تا نفس داریم کار کرده و اشتغال را حفظ می‌کنیم.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “زمین احداث بندر خشک اصفهان جانمایی شد/ خبرهای خوش در انتظار مردم شرق اصفهان”

  1. بندر گفت:

    مسولین محترم امیدوارم باتوجه محرومیت و مشکلات عدیده در بخش بن رود جانمایی شود و غافل از این منطقه و مشکلاتش نشوند و تصمیم اشتباهی نگیرن ضمنا این بخش زیرساختش هم داره مثل راه اهن

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.