سرویس: اجتماعی ۱۳:۴۴ - پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲

مراسم سنتی زارخاکی در ارگ قورتان ورزنه / عکس

مراسم عزاداری سالار شهیدان در شهر ورزنه و همچنین مراسم سنتی زار در ارگ قورتان بخش بن رود برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق: در برخی از نقاط کشورمان مراسم مذهبی ماه محرم به شکل خاص و قابل توجهی برگزار می شود که علاقمندان از نقاط مختلف کشور و شهرها و روستاهای همجوار برای دیدن این مراسم به این روستا مشرف می شوند قابل ذکر است روستای قورتان یکی از این نقاط می باشد.

عزاداری و بزرگداشت آقا ابا عبد الله سنت قدیمی و دیرینه ای  دارد ولی از حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ سال قبل سادات و بزرگان وعلمای بنی الزهرای قورتان با توجه به شناخت وعلمی که از اهل بیت خصوصاً امام حسین (ع) داشتند این نحوه ازعزاداری را بنا نهادند.

نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی دکتر کامران ودکتر مقتدایی، صادقی بخشدار بن رود و مهندس عطایی شهردار شهر ورزنه و اعضاء شورای شهر و بخش دراین مراسم حضور داشتند.

treyey Vater Mark5ytryr Vater Mark768i7699 Vater Mark987078hkik Vater Mark8768768jfgyjhth Vater Markiipip Vater Markioiuyo Vater Markjhkjhl Vater Markoio Vater Markoiupiup Vater Markopoip Vater Markuoiiouo Vater Markuoiuopi Vater Markuyiu Vater Markytuteuu Vater Marytuytuuuk

ورزنه در غم سالار شهیدان سیاه پوش شد.

65u756757576 758itufgjnvhfg 987987 iytiyjiyuyu jhjkhgkk o08909ouiuil oipoiuoiu reyereyy tytytrujyiuy tyuyiuyiouo uityii uytiuyiouyiyui Vater Markiuyiyiy yutyujyu

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.