سرویس: اجتماعی ۲۳:۱۴ - سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲

عزاداری خواهران حوزه علمیه فاطمهالزهرای شهر ورزنه

امام جمعه شهر ورزنه گفت: بانوان می بایست با الگو گیری از حضرت زینب مدافع راستین اسلام و ولایت فقیه باشند.

Vater MarkJJJJ

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از ورزنه: همزمان باعزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) مراسم عزاداری خواهران حسینی در حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا شهر ورزنه برگزار گردید.

دراین مراسم حجت الاسلام صادق زاده امام جمعه ورزنه با اشاره به جایگاه ویژه بانوان از صدر اسلام تا کنون افزود: پس از واقعه عاشورا رسالت عظیم تر بانوان کاروان حسینی آغاز شد و آنان با خطبه های پرشور خویش مردم را از حقانیت راه امام حسین(ع) آگاه می ساختند.

 

Vater MarkKKK

 

وی با توجه به سیره رفتاری از جمله صبر و بردباری حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب(س) صبر و رضا را از پدر و برادر خود آموخته بود، صبر پدر را در فقدان حضرت زهرا (س) و صبر برادر را در برابر دشواریهای کربلا دیده بود که امام حسین (ع) میفرماید: خدایا من در برابر قضاء تو صبر میکنم و در برابر امر تو تسلیم هستم و حضرت زینب (س) نیز در برابرامر و تقدیر الهی کاملا صبور وشکیبا بود.

حجت السلام صادق زاده به نقش پیام رسانی حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا اشاره کرد و افزود: خواست خداوند بود که حضرت زینب اسیر شود و پیام رسان کربلا باشد چون دشمن می خواست اسلام را از بین ببرد اما خدا خواست زینب زنده بماند و دین خدا را حفظ کند و در این میان وظیفه شما بانوان اینست که با الگو گیری از سیره رفتاری حضرت زینب (س) مدافع راستین اسلام و ولایت فقیه باشیم.

Vater MarkWWW

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.