سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۲:۰۰ - یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

سرپرست امور عشایر استان اصفهان:

عشایر استان اصفهان سالانه ۱۰ هزار تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند

سرپرست امور عشایر استان اصفهان گفت: عشایر استان اصفهان با دارا بودن یک میلیون واحد دامی، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند.

به گزارش اصفهان شرق؛ مختار اسفندیاری در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار داشت: عشایر استان شامل 5 هزار خانوار قشقایی در شهرستان های سمیرم، شهرضا و دهاقان، 4 چهار هزار خانوار بختیاری در شهرستان های فریدون شهر و چادگان و یک هزار خانوار عشایر عرب در جرقویه هستند.

وی با بیان اینکه عشایر استان با دارا بودن یک میلیون واحد دامی، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند، خاطرنشان کرد: یک سوم باغات سمیرم، 35 درصد صنایع دستی استان متعلق به عشایر استان بوده و قلمرو جامع عشایری استان بالغ بر 1.5 میلیون هکتار است.

سرپرست امور عشایر استان اصفهان تصریح کرد: شش هزار تن تولیدات لبنی و 25 تن عسل از جمله تولیدات عشایر استان اصفهان به شمار می‌رود.

وی با شاره به افتتاح 17 پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 1.5 میلیارد تومان در دهه فجر امسال خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های سمیرم، دهاقان، شهرضا، فریدون شهر و چادگان به بهره‌برداری خواهد رسید.

اسفندیاری درباره برنامه‌های امور عشایر برای ساماندهی عشایر مستقر در اصفهان تصریح کرد: امور عشایری به دنبال ساماندهی به کوچ و اسکان عشایر بوده و در این راستا برنامه‌های مختلفی اجرایی می‌کند.

انتهای پیام

 منبع:تسنیم
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.