سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۲:۰۰ - جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳

سخنگوی کارگروه راهبری فرهنگی بسیج ورزشکاران اصفهان:

رویکرد کلی مرام‌نامه پهلوانی، ترویج فرهنگ برای ورزش است

سخنگوی کارگروه راهبری فرهنگی بسیج ورزشکاران اصفهان گفت: رویکرد کلی مرام‌نامه پهلوانی ترویج فرهنگ برای ورزش بوده و رویکرد ورزش برای ورزش مناسب نیست.

به گزارش اصفهان شرق؛ رسول نظری در سومین مجمع شورای عالی بسیج ورزشکاران استان اصفهان با موضوع تصویب مرام‌نامه پهلوانی اظهار داشت: در دیدار رهبر انقلاب با جوانان در سال 77، ایشان از اینکه ما برنامه‌ای برای ورزش نداریم، و فضای فرهنگ در ورزش و استقامت معنوی مورد بی‌توجهی قرار گرفته، انتقاد کرد.

وی بابیان اینکه این مرام‌نامه در 18 جلسه تدوین شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا 2 کلیدواژه‌ خلأ معنویت در ورزش و سکولاریسم پنهان را مورد بررسی قرار داده‌ایم و برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

سخنگوی کارگروه راهبری فرهنگی بسیج ورزشکاران اصفهان تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی که در سال‌های گذشته همواره به سلامت سه‌گانه اهمیت می‌داد، این روزها بعد تازه‌ای به‌عنوان سلامت معنوی را در رأس این هرم مطرح کرده و مورد توجه قرار داده است.

وی با بیان اینکه رویکرد کلی ما ترویج فرهنگ برای ورزش است نه ورزش برای ورزش، بیان کرد: ورزش یک پدیده تمدن‌ساز است . اقدامات عملیاتی این مرام‌نامه، آموزشی، ترویجی و تبلیغاتی، حقوقی و ایجابی و ایجادی است.

نظری با بیان اینکه شاخصه‌های کلیدی دربند نخست این مرام نامه، خداباوری، اسلام خواهی، وطن دوستی و خودباوری است، خاطر نشان کرد: باور به فرهنگ دینی، ملی و پیروی از شئونات اخلاقی و موازین شرعی وعرفی جاری در جامعه از جمله موارد بند نخست این مرام‌نامه به شمار می‌رود.

وی گفت: بند دوم این مرام نامه شامل التزام به روحیات پهلوانی، سعی در تقویت روحیات جوانمردی، سلحشوری و ایثارگری است و با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، نگاه استراتژیک 5 ساله‌ای به مرام‌نامه پهلوانی صورت گرفته است.

انتهای پیام

 منبع:تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.