سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۷:۰۰ - پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۳

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اصفهان خبر داد

آتش‌نشانی اصفهان یکی از 10 سازمان برتر عملیاتی جهان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: سازمان آتش‌نشانی اصفهان در سال گذشته به‌ عنوان یکی از 10 سازمان برتر عملیاتی در جهان انتخاب شده است.

به گزارش اصفهان شرق؛ بهزاد بزرگزاد در جریان دیدار رئیس و اعضای شورای راهبری پژوهشگاه شاخص‌پژوه از مرکز مدیریت فرماندهی سازمان آتش‌نشانی اصفهان با اشاره به اینکه وجود علم و تجربه در مسئولان سبب خدمت‌رسانی صحیح و شفاف می‌شود اظهار کرد: اعتقاد به مسائل علمی و پژوهشی و قانون‌مداری باعث پرهیز از دروغ و اشتباه در کار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تدوین طرح جامع ایمنی شهر اصفهان در 4 سال گذشته صورت گرفته و اعضای شورای اسلامی شهر نیز آن را به تصویب رسانده‌اند ادامه داد: سازمان‌های آتش‌نشانی نه‌تنها سازمان‌های اداری و خدماتی، بلکه نهادهایی بحران مدار هستند که تشابه آن‌ها به نهادهای شبه‌نظامی بیشتر از تشابه به نهادهای اداری است و از همین رو باید نظم، راهبرد و آمادگی برای انجام عملیات همیشه در این سازمان‌ها موجود باشد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با ابراز خرسندی از وجود چهره‌های برجسته و ماندگار در عرصه مدیریت بحران و سایر رشته‌ها در پژوهشگاه شاخص‌پژوه اذعان کرد: پژوهشگاه شاخص‌پژوه در حوزه علمی و پژوهشی موفق بوده و اعتبار و آبروی این مجموعه در حوزه مدیریت بحران حفظ ‌شده و برخورداری از پیشگامان عرصه علمی در آن از جمله ویژگی‌های بارز این مجموعه پژوهشی است.

بزرگ‌زاد اظهار امیدواری کرد این پژوهشگاه بتواند منابع علمی را برای ضرورت‌های آتش‌نشانی تدوین کند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه وجود داده‌های علمی همیشه منجر به بهبود تصمیم‌گیری مدیران می‌شود خاطر نشان کرد: آتش‌نشانی اصفهان همواره با برگزاری دوره‌های مشترک علمی و عملیاتی، تمرین‌های شبه حادثه و کارگاه‌های متعدد در تلاش بوده تا علاوه بر افزایش آمادگی، ارزیابی‌های ویژه‌ای نسبت به حوادث، نحوه بروز، ایجاد و راهکارهای کاهش اثرات حوادث داشته باشد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بر لزوم بررسی تبعات اجتماعی و فرهنگی انواع حوادث و حریق در جامعه تأکید کرد.

بزرگ‌زاد در گزارشی به بررسی عملکرد سازمان آتش‌نشانی اصفهان پرداخت و با اشاره به اینکه این سازمان دارای گواهی‌نامه‌های معتبری در حوزه‌های علمی است خاطر نشان کرد: آتش‌نشانی اصفهان تنها سازمان آتش‌نشانی در کشور است که توانسته است از بسیاری از سازمان‌های معتبر مدیریت بحران مجوزهای لازم را بگیرد، علاوه بر اینکه بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته بین‌المللی و مقایسه 700 حریق در سال گذشته در جهان، این سازمان جزو 10 سازمان برتر عملیاتی برگزیده ‌شده است.

وی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی اصفهان از ایجاد آزمایشگاه علمی، تخصصی علت‌یابی حریق خبر داد و گفت: برای اولین بار در کشور این سازمان توانسته است به‌عنوان همکار مؤسسه استاندارد شناخته شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از آمادگی این سازمان به‌منظور انجام همکاری‌های گسترده با پژوهشگاه شاخص‌پژوه خبر داد و گفت: برقراری ارتباطات گسترده با پژوهشگاه شاخص‌پژوه در حوزه مدیریت بحران، آموزش و پژوهش و ترسیم آینده از جمله مواردی است که در آینده مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع:فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.