سرویس: اجتماعی ۱۷:۳۸ - شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲

سه‌شنبه هفته‌جاری انجام می‎شود

اهتزاز بزرگترین پرچم متبرک جهان تشیع در اصفهان

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از اهتزاز بزرگترین پرچم تبرک شده جهان تشیع در روز سه‎شنبه هفته جاری و در آستانه شب تاسوعای حسینی در اصفهان خبر داد.

13920812000425_PhotoA

 

به گزارش اصفهان شرق به نقل از اداره ارتباطات رسانه‎ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، محمدرضا نیل‎فروشان اظهار کرد: این پرچم به مساحت ۱۵۰ مترمربع به عنوان بزرگترین پرچم تبرک شده جهان تشیع در پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و در مراسمی با عنوان «لبیک یا حسین(ع)» به اهتزاز در می‎آید.

وی با اشاره به اینکه این پرچم بر میله‎ای به بلندای ۴۰ متر در میدان بزرگمهر برافراشته می‎شود، افزود: این پرچم طی مراسم ویژه‎ای توسط علما، خانواده معزز شهدا، هیئت‎های مذهبی و مسئولان شهری و استانی و مردم عزادار سالار شهیدان برافراشته می‎شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: پرچم دیگری نیز از سوی علما و شهروندان منطقه هشت در این منطقه به اهتزاز در می‎آید.

وی با بیان جزییات برگزاری این مراسم گفت: ابتدا تیم ارادتمندان به آستان مقدس اهل‎ بیت (ع) در ساعت ۹ صبح روز سه‎شنبه در ورودی گلستان شهدا زیارت عاشورا را قرائت می‎کنند و پس از آن کاروان مشایعت‎کننده این پرچم متبرک در مسیر گلستان ‎شهدا تا پل بزرگمهر با پای پیاده به عزاداری می‎پردازد.

نیل‎فروشان با بیان اینکه مقصد این کاروان و محل اهتزاز این پرچم میدان بزرگمهر است، افزود: در این مکان حجت‎الاسلام نیلی‎پور به سخنرانی می‎پردازند و پس از مداحی مداحان اهل‎ بیت (ع) طی آیین ویژه‎ای این پرچم متبرک به اهتزاز در می‎آید.

وی با بیان اینکه دو پرچم سبز رنگ در حرم امام حسین(ع)، حرم امام علی(ع) در نجف، حرمین کاظمین و سامرا تبرک شده است، گفت: این دو پرچم در حرم امام رضا(ع) نیز تبرک می‎شود و به مناسبت شب تاسوعای حسینی در اصفهان به اهتزاز در می‎آید.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان اضافه کرد: پیش‎بینی شده برای مناسبت‎های ویژه‎ای از جمله نیمه شعبان، دهه فاطمیه، ولادت و شهادت علی‌بن موسی‎الرضا (ع) و سایر مناسبت‎های مذهبی پرچم‎هایی با طرح‎های متناسب، رنگ‎ها و موضوعات مختلف برافراشته شود.

نیل‎فروشان تاکید کرد: با توجه به اینکه حضرت ابوالفضل(ع) علمدار و پرچم‎دار نهضت عاشورا بوده است، روز سه‌شنبه هفته جاری این پرچم‎ها به اهتزاز در می‎آید.

وی بیان کرد: یک طرف پرچم به نام اباعبدالله حسین (ع) و طرف دیگر به نام حضرت عباس (ع) مزین شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان ادامه داد: این مراسم با مشارکت جمعی سازمان زیباسازی، روابط عمومی، سازمان فرهنگی تفریحی و سایر مجموعه‌های شهرداری اصفهان برگزار می‎شود.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.