سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۹:۰۰ - یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۳

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان خبر داد:

تداوم حفر چاه‌ برای تامین آب شرب مردم اصفهان در تابستان ۹۴

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: برای رفع کمبود تأمین آب شرب مردم در تابستان ۹۴ حفر و تجهیز چاه ها در سطح استان همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش اصفهان شرق؛ هاشم امینی در آیین بهره برداری از خط انتقال آب چاه های محمد آباد، وی حفر چاه ها را در سطح استان یکی از راه های تأمین آب شرب مردم در فصل پیک مصرف تابستان دانست و تصریح کرد: با توجه به عدم جاری بودن رودخانه زاینده رود و کاهش آبدهی چاه های فلمن استفاده از منابع محلی یکی از راه های غلبه بر بحران کم آبی در سطح استان بوده است.
وی با اشاره به اینکه تابستان گذشته با حفر بیش از ۵۰ حلقه چاه در استان تأمین آب شرب با کمترین چالش مواجه بود، تاکید کرد: این درحالیست که به منظور رفع کمبود تأمین آب شرب مردم در تابستان ۹۴ حفر و تجهیز چاه ها در سطح استان همچنان ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان بیان داشت: پیرو تأکید مسئولان امر در وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار درخصوص اعمال مدیریت مصرف عملیات خط انتقال آب چاه های منطقه حفاظتی کلاه قاضی و اتصال آن به مخازن ذخیره منطقه جرقویه اجرایی شد.
وی افزود: بیش از ۵ هزار و ۱۵۰ متر لوله گذاری در اقطار ۱۵۰ و ۲۰۰ میلی متر با لوله هایی از جنس آزبست از چاه های منطقه حفاظتی کلاه قاضی تا مخازن ذخیره صورت گرفت که با اجرای این پروژه آب بخشی از شهرها و روستاهای بخش جرقویه سفلی در شرایط اضطرار و کم آبی مهیا می شود.
امینی با بیان هدف از اجرای این عملیات، خاطرنشان کرد: تأمین آب شرب و بهداشتی شهر محمدآباد، نصرآباد و روستاهای حسین آباد و آذرخواران از محل چاه های کلاه قاضی با دبی ۱۲ لیتر در ثانیه است که برآورد شده بالغ بر ۱۲ هزار نفر تحت پوشش این طرح آبرسانی قرار گیرند.
وی گفت: اجرای عملیات خط انتقال آب چاه های محمدآباد هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دربرداشته که از اعتبارات عمرانی و جاری تأمین شد.

منبع:ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.