سرویس: اخبار شهرستان » اژیه ۱۸:۲۰ - جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۳

امام جمعه شهر اژیه:

قدم زدن با توهین کنندگان به پیامبر اسلام، معنا ندارد

امام جمعه شهر اژیه گفت: وزارت خارجه مسائل مادی و روابط با این کشورها را هدف این سفر عنوان می کنند و این عمل در حالی است که کشورهای مورد نظر به بالاترین سرمایه معنوی ما یعنی وجود مکرم نبی اسلام اهانت کرده اند.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از اژیه: حجت الاسلام شاهمیری در خطبه های نماز جمعه با اشاره به توهین گستاخانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عنوان داشت: این نشریه با انتشار کاریکاتور موهن نسبت به پیامبر اسلام توهین کرد و سکوت دولتهای اروپایی و حمایت از این نشریه به بهانه آزادی بیان بدتر و سخت تر از این توهین بود.
امام جمعه شهر اژیه با بیان اینکه توهین به شخصیت نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) اهانت به خداست، اظهار داشت: در کتاب تورات و انجیل به آمدن پیغمبر خدا و رسول موعود وعده شده است. این نشریات با توهین به پیامبر به کتاب های خودشان به حضرت موسی و عیسی (علیهم السلام) اهانت کرده اند. کسانی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند با این توهین به یک میلیارد و نیم مسلمان ظلم کرده اند.

01
وی افزود: توهین به مقدسات یک دین و رهبر دینی و پیامبر یک مذهب خلاف عقل است و هیچ انسان عاقلی مرتکب این گناه نمی شود. در زمان حیات نبی اکرم (ص) عده ای به ایشان اهانت و تکذیب می کردند و اذیت و آزار می رساندند و امروز هتاکان نسبت به پیامبر ادامه دهنده راه کافران و مشرکان و ابی لهب هستند.
شاهمیری علت اهانت به پیامبر و اسلام هراسی را ضعف مستکبران و هراس این دولتها از قدرت اسلام بیان نمود و گفت: امروز زمان آن فرا رسیده که حاکمان اسلامی و مسلمانان با اتحاد و وحدت کلمه بر علیه غرب، آمریکا و اسرائیل بپاخیزند.
وی با سفارش دولتمردان جمهوری اسلامی به واکنش شدید نسبت به هتاکان ساحت پیامبر اکرم (ص) گفت: ما از وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گله مندیم آن هم در زمانی که به رسول اکرم (ص) اهانت شده است سفر به فرانسه و قدم زدن با دشمنان اسلام و لبخند زدن به آنها معنا ندارد. وزارت خارجه مسائل مادی و روابط با این کشورها را هدف این سفر عنوان می کنند و این عمل در حالی است که کشورهای مورد نظر به بالاترین سرمایه معنوی ما یعنی وجود مکرم نبی اسلام اهانت کرده اند.

02
نماینده ولی فقیه در شهر اژیه با اشاره به صدور حکم مرتد بودن سلمان رشدی و دستور قتل وی توسط امام خمینی (ره) گفت: آن زمان برخی افراد به امام گفته بودند شما تند برخورد کرده اید و بخاطر مسائل سیاسی و مادی بهبود وضعیت مملکت بهتر بود این فتوا را صادر نمی کردید. امام (ره) در جواب گفته بودند اگر من این حکم را صادر نمی کردم وضعیت ما بهتر نمی شد و اگر زمانی دشمن بفهمد ما از آنها می ترسیم آنها لحظه ای بر ما رحم نمی کنند، امروز همان جریانات و اتفاقات در حال تکرار شدن هست. امروز هدف مذاکره دولتهای غربی با ایران شناسایی نقاط ضعف دولت است. دستگاه دیپلماسی ایران نباید به گونه عمل کند که ایران ضعیف نشان داده شود و باید از موضع قدرت مذاکره کنند. آمریکا، اسرائیل و تروریستهای تکفیریی متجاوز، قدرت طلب و خونریز مانند سگی هستند که اگر احساس کرد شخصی از او ترسیده به وی حمله میکند.

03
ایشان با اشاره به پیام ولی امر مسلمین امام خامنه ای (مدظله العالی) به جوانان اروپا و آمریکای شمالی گفت: رهبر انقلاب در این پیام شنیدنی و زیبا فرموده اند ” فریب زمامداران خود را نخورید و اگر می خواهید اسلام را بشناسید اسلام را با قرآن و فرمایشات نبی اکرم (ص) بشناسید و دین اسلام را بیازمایید و در مورد اسلام تحقیق کنید.
شاهمیری با اشاره به شهادت سردار “محمدعلی الله دادی”  در سوریه بدست صهیونیست جنایتکار گفت: رژیم منحوس اسرائیل بداند بزودی با وعده سید حسن نصرالله پاسخ سخت این عملیات تروریستی را دریافت خواهند کرد .
پس از نماز جمعه نمازگزاران با راهپیمایی از میعادگاه نماز جمعه تا گلزار شهدا با سر دادن شعار خشم و انزجار خود را نسبت به اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله ) نشان دادند .

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.