سرویس: اجتماعی ۱۵:۳۶ - شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۳

اضافه شدن ۱۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبسرانی اصفهان و حومه

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از پیش‌بینی ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین و ۴۰ دستگاه اتوبوس تک کابین خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق؛ سید عباس روحانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان، ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین و ۴۰ دستگاه اتوبوس تک کابین پیش بینی شده که هزینه خرید اتوبوس های دوکابین ۸۰ میلیارد تومان و هزینه خرید اتوبوس های تک کابین ۱۶ میلیارد تومان می باشد.

وی به فعالیت اتوبوس های دوکابین در خط یک BRT اصفهان اشاره کرد و افزود:در حال حاضر ۴۴ دستگاه اتوبوس دوکابین و حدود ۹۰ دستگاه اتوبوس تک کابین در این خط فعالیت می کنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه تصریح کرد: هزینه خرید هر دستگاه اتوبوس دو کابین حدود ۸۰۰ میلیون تومان و هزینه خرید هر دستگاه اتوبوس تک کابین ۴۰۰ میلیون تومان برآورد می شود.

روحانی بیان داشت: زمانیکه به دنبال تکمیل فاز دوم خط یک BRT بودیم، اوج بحران تحریم ها و افزایش قیمت دلار بود که در این زمان امکان خرید اتوبوس از خارج از کشور وجود نداشت و در کشور نیز اتوبوس دو کابین تولید نمی شد ولی در حال حاضر شرایط تغییر کرده است و هم امکان تولید اتوبوس های دو کابین در کشور فراهم شده همچنین امکان خرید این اتوبوس ها از خارج از کشور وجود دارد

انتهای پیام
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.