سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه سفلی ۰۳:۳۵ - چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۳

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبر داد:

احداث شهرک صنعتی فرآورده معدنی در حریم شهر نصرآباد

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: با بهره برداری از سد خاکی نصرآباد ، بیش از 100 حلقه چاه احیا شده و زمینه اشتغال در این شهر عشایری را به وجود خواهد آورد.

جت الاسلام سالک در گفتگو با اصفهان شرق با توجه به تحقق پیگیری ها در خصوص احداث سد خاکی نصرآباد اظهار داشت: کلنگ زنی سد خاکی نصرآباد، کاری بزرگ برای توسعه کشاورزی، رفع مشکلات، رفع بیکاری و در نهایت ازدواج جوانان است و از این جهت توجه ویژه ای طی یک سال اخیر به این طرح داشتیم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: با بهره برداری از سد خاکی، بیش از 100 حلقه چاه را احیا می شود و به دنبال آن دامپروری و کشاورزی که شغل اکثر عشایر این بخش است، توسعه خواهد یافت.
وی با ذکر برخی مشکلات زیر پوستی در بخش جرقویه سفلی ابراز داشت: منطقه جرقویه سفلی بعد از انقلاب تحول خوبی را شاهد بوده است ولی مشکلات زیرپوستی و گاها وجود برخی محرومیت ها در بین برخی از عشایر غیور منطقه به نوعی مسئولین را به ایجاد کارگروه رفع مصیبت از مردم شرق وادار می کند.
سالک با ذکر خبر خوش برای مردم شهر نصرآباد خاطر نشان کرد: شهرک صنعتی فراورده معدنی در حریم نصرآباد در زمینی به وسعت 95 هکتار آماده شده است و امیدواریم طی سفر رییس جمهور به اصفهان، این طرح مصوبه هیئت دولت شود.
وی از پیشرفت خوب اهداف عمرانی در این منطقه خبر داد و افزود: خدارا شاکریم که اهدافی که در این مسیر داشتیم به نحو خوب پیشرفت داشت و مردم بدانندکه مسئولان تا ایجاد اشتغال عظیم در منطقه به تلاش خود ادامه خواهند داد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای در سفر رییس جمهور برای تالاب گاوخونی پیش رو دارید، خاطرنشان کرد:
برنامه ای 9 ماده ای در این خصوص تنظیم شده که در سفر رییس جمهور به اصفهان پیگیر کلیات بحث گاوخونی و مشکلات در این زمینه خواهیم شد و امیدواریم با تداوم بارش باران و مدیریت صورت گرفته در خصوص انتقال آب به شرق اصفهان شاهد رسیدن آب به تالاب باشیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.