سرویس: غیر تولیدی » دریافتی ۱۵:۳۰ - سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان خبر داد

تاکید بر توسعه مهارتهای زندگی در محلات آسیب خیز

جلسه آشنایی اعضای کمیسیون امنیت اجتماعی استان با خدمات اجتماعی بهزیستی در سکونت گاههای غیر رسمی حصه و ارزنان با حضور جمشیدی مدیر کل اجتماعی استانداری ، دکتر صادقی مدیر کل ، دکتر غیور معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان و اعضای کمیسیون استان تشکیل شد.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از بهزیستی استان اصفهان: این جلسه در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی استان اصفهان، با هدف آشنایی بیشتر اعضا با خدمات اجتماعی در مناطق آسیب خیز و هم افزایی و هم فکری در خصوص استفاده از ظرفیت ها ی دستگاهها همچنین برنامه ریزی بیشتر در خصوص اجرای طرح ارتقاء امنیت محله محور تشکیل گردید.
دکتر سعید صادقی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه مذکور گفت: سومین اورژانسی که در کشور در سال 91 مورد تصویب قرار گرفت و دولت را موظف به ارائه خدمات مداخله ای در رفع مشکلات اجتماعی ، خانوادگی و غیره کرد اورژانس اجتماعی بود و بعد از ان با توجه به نیاز مداخلات بیشتر در محلات حاشیه نشینی و غیره رسمی ، پایگاههای خدمات اجتماعی راه اندازی گردید.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان دسترسی مردم به خدمات اجتماعی، اجرای برنامه های بیشتر و بهتر در محله های در معرض آسیب ، افزایش خود اتکایی و خود باوری مردم محلات و جلب مشارکت انها در ارائه خدمات اجتماعی و تعامل بیشتر با دستگاههای مرتبط در این راستا را از اهداف پایگاههای خدمات اجتماعی عنوان کرد.
وی در ادامه به فعالیتهای این مراکز اشاره داشت و بر توسعه مهارتهای زندگی در محلات آسیب خیز و برنامه ریزی مدون و تعامل دستگاههای مرتبط به منظور استفاده از ظرفیت های فرهنگی رفاهی در این محله ها تاکید نمود.
در ادامه دکتر غیور معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان به تشریح مختصری از فعالیتهای پایگاهها ی اجتماعی در ارزنان و حصه پرداخت. وی ضمن تشکر از حمایت های استانداری و سایر دستگاهها در ارائه خدمات اجتماعی گفت: لازم است مردم محله ها بعنوان مجریان اصلی برنامه های اجتماعی ، به بررسی و شناسایی مشکلات محله خود پرداخته و پس از آسیب شناسی و بررسی های کارشناسانه با برنامه ریزی دقیق و دریافت راهنمائیهای لازم توسط کارشناسان اجتماعی ، نسبت به رفع مشکلات محله اقدام کنند.
در پایان جلسه مقرر شد اعضاء ضمن بازدید از برنامه های صورت گرفته توسط پایگاهای خدمات اجتماعی دراین دو منطقه نسبت به همفکری و هم افزایی در رابطه با اجرای بهینه تر این طرح اقدام لازم صورت گردد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.