سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۰۹:۰۰ - سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس

موجودی شرکت پدیده کمتر از میزان اعلام شده بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: موجودی شرکت پدیده کمتر از میزان اعلام شده بود و برای همین دادستانی در یک اقدام پیشگیرانه دفاتر آنها را تعطیل کرد.

به گزارش اصفهان شرق؛ محمدعلی اسفنانی پیرامون ماجرای فساد در مجموعه پدیده شاندیز و عملکرد این مجموعه اظهار داشت: براساس آنچه که اعلام شده در این مجموعه سهامی فروخته شده که در واقع به میزان سهام فروخته شده، موجودی و سرمایه در شرکت وجود ندارد. در واقع ارزش واقعی سهام آن‌ها کمتر از ارزش اسمی بوده و یا ارزش واقعی سهام کمتر از میزان ادعایی بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه از جزئیات این شرکت اطلاعی نداریم، هنوز نمی‌توانیم در این مورد به اظهار نظر مناسب بپردازیم زیرا پدیده، شرکت وسیع و گسترده‌ای بوده که باید این موضوع در آن همه جانبه دیده شود. دادستانی در اقدامی پیشگیرانه دفاتر آن را تعطیل کرد تا مردم دچار مشکلات بعدی نشوند و سپرده‌گذاران بعدا به عنوان طلب‌کار در قوه قضائیه طرح دعوا نکند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه که یک مقدار تشخیص این موضوع کار سختی است، تصریح کرد: باید با دقت بیشتر بر کارهای شرکت‌هایی که به صورت عام در کشور فعالیت دارند، نظارت شود تا آسیبی به افراد وارد نکنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا کمیسیون قضایی در این قضیه ورود می‌کند یا خیر، گفت: کمیسیون قضایی در این قضیه ورود پیدا نمی‌کند چرا که کار این کمیسیون قانون‌گذاری بوده و در برخی مواقع بحث کار نظارتی در کمیسیون انجام می‌شود که در این مورد تا جایی که من اطلاع دارم، هنوز نه پرونده‌ای تشکیل شده و نه شکایتی اعلام شده و تنها در یک اقدام پیشگیرانه دادستانی دفاتر آنها را بسته است.

انتهای پیام

 منبع:تسنیم
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.