سرویس: اجتماعی ۱۵:۰۷ - سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲

خدمت رسانی اتوبوسرانی اصفهان به بهارستان تا هفت ماه دیگر تمدید شد

فرماندار اصفهان گفت: آسیب دیدن جان مردم قابل جبران نیست و دنبال کردن راهکارهایی برای فرار از پاسخگویی با آموزه های دین ما سازگار نیست.

thumbnail.aspx

به گزارش اصفهان شرق به نقل از روابط عمومی فرمانداری اصفهان: فضل الله کفیل درکارگروه ترافیک شهرستان اصفهان اظهارکرد: بر اساس توافق قبلی قرار بود سازمان اتوبوسرانی اصفهان تا مهر امسال به شهر بهارستان خدمت رسانی کند.

وی افزود: شورای اسلامی شهر و شهردار بهارستان موظف هستند تا پایان خرداد ماه ۹۳ اقداماتی برای بهبود وضعیت حمل و نقل این شهر انجام دهند.

وی با بیان اینکه سازمان اتوبوسرانی اصفهان در ۱۰سال گذشته مسئولیت حمل و نقل مسافران این شهر را برعهده داشته است، گفت: اگر مدیریت شهری بهارستان در سالهای گذشته نسبت به پی گیری و  ایجاد سیستم حمل و نقل عمومی مستقل اقدام کرده بود، اکنون مشکل حمل و نقل ایمن شهروندان این منطقه برطرف شده بود.

فرماندار اصفهان، اداره راه و شهرسازی این شهرستان را موظف کرد تا هزینه احداث جاده کندرو مختص حمل و نقل عمومی از پل راه آهن تا شهر بهارستان را بر آورد نموده و ظرف ده روز آینده ارائه نمایند.

وی تصریح کرد: شهرداری بهارستان باید در تامین هزینه های این پروژه به اداره راه و شهرسازی شهرستان کمک کند تا ان شاء اله شاهد اجرای خط اختصاصی بهارستان تا محدوده شهر اصفان باشیم.

وی تاکید کرد: تعداد زیاد ایستگاه های بین راهی در مسیر اتوبوسهای بین شهری اصفهان- بهارستان هم نیازمند ساماندهی است بنابراین اداره راه و شهرسازی با مشارکت دستگاههای ذیربط نسبت به تهیه طرحی در این خصوص اقدام و نتیجه در جلسه آینده شورای حمل و نقل و ترافیک مطرح شود.

فرماندار اصفهان تاکید کرد: مسوولان حمل و نقل بهارستان موظف به پیگیری شبکه حمل و نقل مجزا ایمن و مطمئن برای شهروندان محترم این شهر هستند و نباید تصمیمات این کارگروه جایگزین وظیفه ذاتی آنها شود.

وی با بیان اینکه کارگروه ترافیک به واسطه مطرح بودن جان مردم متفاوت از سایر کارگروه هاست تاکید کرد: اعضای این کارگروه خود را مسوول حفظ جان و تامین امنیت مردم در جاده ها بدانند بنابراین لازم است تمام تصمیمات مطابق با استانداردهای قابل قبول باشد.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه دغدغه جدی ما در درجه اول حفظ سلامتی مردم است افزود: آسیب دیدن جان مردم قابل جبران نیست و دنبال کردن راهکارهایی برای فرار از پاسخگویی با آموزه های دین ما  سازگار نیست.

رییس کارگروه ترافیک شهرستان اصفهان گفت: اداره کل حمل و نقل پایانه های استان موظف است تا وظیفه ذاتی خود را درباره حمل و نقل مسافر بین شهری به نحو مطلوب پی گیری و برای آن برنامه ریزی نماید.

وی همچنین کمیته فنی فرمانداری را موظف کرد تا روند اجرای مصوبات  این کارگروه را بصورت ماهیانه پی گیری نماید.

وی گفت: مصوبات این شورا برای تایید به شورای هماهنگی ترافیک استان ارسال می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.