سرویس: اجتماعی ۱۰:۰۰ - جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳

معاون حمل و نقل شهرداری اصفهان:

۳۰۰ دستگاه اتوبوس CNG به چرخه حمل و نقل شهری اصفهان باز می‌گردد

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: زمینه بازگشت ۳۰۰ دستگاه اتوبوس CNG به چرخه حمل ونقل شهر فراهم شد و این اتوبوس‌ها به زودی وارد چرخه حمل و نقل می‌شوند.

به گزارش اصفهان شرق؛ علیرضا صلواتی اظهار داشت: به دستور استاندار اصفهان مقرر شد، گاز تحویلی به شرکت اتوبوسرانی بر مبنای دستور معاون اول رئیس‌جمهور هر مترمکعب ۴۰ تومان دریافت شود.

وی افزود: در این جلسه تاکید شد ساعات کار جایگاه فرزانگان برنامه‌ریزی شود و زمینه بازگشت ۳۰۰ دستگاه اتوبوس CNG به چرخه حمل و نقل شهر فراهم شده که با اجرای این تعهد شاهد تاثیرات مثبت بر روی عملکرد ناوگان و سرویس‌دهی به مردم و کاهش آلودگی هوا هستیم.

بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان امسال

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیان کرد: با تلاش و همت شهرداری اصفهان قرارداد خرید ۱۷۰ دستگاه اتوبوس جدید منعقد شده و امید است این تعداد اتوبوس تا پایان خردادماه سال آینده با اعتباری بالغ بر ۶۲۰ میلیارد ریال به چرخه ناوگان اتوبوسرانی اضافه شود.

وی از بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان امسال خبر داد و تصریح کرد: با این اقدامات عمر ناوگان اتوبوسرانی به‌شدت کاهش می‌یابد.

صلواتی با اشاره به مذاکرات خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ۲ کابین برای خطوط BRT شهر اصفهان خاطر‌نشان کرد: امید است براساس توافق انجام شده تا پایان دی‌ماه سال جاری قرارداد خرید این اتوبوس‌ها منعقد شده و این اتوبوس‌ها تا تابستان سال آینده به چرخه حمل و نقل اضافه شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شده برای امسال و سال آینده راه‌اندازی خطوط ۲ ، ۳ و ۶ بی‌.‌آر.‌تی در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: خط ۲ از میدان جمهوری تا میدان آزادی، خط ۳ به عنوان خط شرقی – غربی از ارغوانیه به سمت پایانه صمدیه و خط ۶ از میدان قدس تا میدان جمهوری اسلامی بوده و اتصال‌دهنده خط یک و دو BRT بوده که با خطوط ۱‌، ۲ و ۶ یک حلقه کامل اتوبوس تندرو در خیابان‌های شهر اصفهان داریم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اظهار داشت: این خطوط در کنار خطوط فاز نخست قطار شهری، زمینه بسیار خوبی برای استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی را فراهم می‌کند.

وی افزود: برآورد ما این بوده که با احداث ۴ خط بی‌.‌آر.‌تی بتوانیم حداقل سهم اتوبوسرانی را در جابه‌جایی مسافر به ۴۰۰ هزار مسافر در روز برسانیم و اگر این مهم تحقق یابد، در کنار بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، ۸۰۰ هزار مسافری که هم‌اکنون توسط حمل و نقل عمومی جا‌به‌جا می‌شوند در ۳ سال آینده به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر افزایش می‌یابد‌.

صلواتی با بیان این مطلب که در این جلسه استاندار بر موضوع ساماندهی بار و کالا تاکید کرد، بیان کرد: با تشکیل سازمان حمل ونقل کالا شهرداری اصفهان ناهنجاری‌های موجود در موضوع حمل بار در سطح شهر ساماندهی شده و اطمینان شهروندان در این زمینه برای حمل بار در هر نقطه از سطح شهر حاصل شده است.

وی ادامه داد: استاندار اصفهان در این جلسه قول تشکیل کمیسیون ماده ۱۰ آئین‌نامه مدیریت حمل و نقل بار را در نخستین فرصت دادند.

دوربین‌های ثبت تخلف ۲ برابر می‌شود

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در این جلسه طرح محدوده کنترل و ترافیک و زوج و فرد بررسی شد، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۴ دوربین در ۲۳ معبر محدوده زوج و فرد نصب شده و آماده بهره‌برداری است.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد با همکاری پلیس راهور تا ۱۵ روز آینده سیستم اطلاع‌رسانی ورود به محدوده به شهروندان راه‌اندازی شود‌.

صلواتی به بهره‌برداری از دوربین‌های ثبت تخلف و عبور از چراغ قرمز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در حال‌حاضر در سطح شهر ۱۲۸ دوربین نظارت تصویری و ۲۶ دوربین سیستم ثبت تخلف وجود دارد، بنابراین در این جلسه این موضوع بررسی و مقرر شد تا پایان سال تعداد این دوربین‌های نظارت تصویری به ۱۴۰ و دوربین‌های ثبت تخلف سرعت و عبور از چراغ قرمز به ۵۰ دوربین افزایش یابد.

وی اظهار داشت: تاثیر این دوربین‌ها در کاهش تصادفات شهری مشهود بوده، به طوری‌که آمار تصادفات در سطح شهر روندی نزولی داشته است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به بررسی موضوع معاینه فنی خودروها در این جلسه افزود: در این جلسه تاکید شد موضوع معاینه فنی خودروهای شهر با جدیت دنبال شود، چرا‌که بخش عمده‌ای از آلودگی هوای شهر به دلیل تردد خودروهای شخصی و آلوده‌کننده بوده، بنابراین در این جلسه با دستور استاندار و پلیس راهور مقرر شد موضوع کنترل کاری معاینه فنی خودروها در سطح شهر به صورت جدی پیگیری و با متخلفان برخورد شود.

پلمپ مراکز معاینه فنی خودرو غیر‌مجاز

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان ۷ مرکز معاینه فنی خودرو با ۱۱ خط در سطح شهر راه‌اندازی کرده، بیان کرد: این مراکز به صورت ۲۴ ساعته و تمام‌وقت اقدام به خدمت‌رسانی به شهروندان می‌کند.

صلواتی تصریح کرد: بنا به دستور استاندار اصفهان مرکز معاینه فنی خودرو غیر‌مجاز در شهرستان‌های اطراف استان که به صورت صوری و غیر‌مجاز اقدام به صدور برچسب معاینه فنی می‌کنند، مقرر شد با هماهنگی دادستانی و سازمان محیط‌زیست پلمپ شود.

موتورسیکلت‌های برقی تولید می‌شود

وی از بررسی موضوع تخلفات موتورسیکلت‌سواران در این جلسه سخن به‌میان آورد و گفت: مقرر شد از ابتدای دی‌ماه امسال با موتورسواران فاقد کلاه ایمنی و متخلف بدون پلاک و دارای پلاک قدیمی در شهر به صورت جدی از سوی پلیس راهور برخورد شود‌.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری ادامه داد: همچنین بنا به دستور استاندار به سازمان معدن و صنعت و تجارت با توجه به وجود ۱۴ کارخانه موتورسیکلت‌سازی در استان زمینه تولید موتورسیکلت‌های برقی با قدرت و سرعت پائین به صورت جدی دنبال شود و در صورت لزوم از اعتبارات بودجه کل کشور و وزارت کشور و سازمان محیط زیست تامین شود.

نواخته شدن زنگ ترافیک در مدارس استان

وی از نواخته شدن زنگ ترافیک در مدارس استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این جلسه اعلام شد با توجه به مذاکرات معاونت حمل ونقل با مدیر‌کل آموزش و پرورش، مقرر شد زنگ ترافیک در برنامه درسی دانش‌آموزان نواخته شود.

صلواتی اظهار داشت: در ۶ ماهه گذشته تدوین کتب درسی آموزش ترافیک در دستور کار معاونت حمل ونقل قرار گرفته و با تشکیل تیمی متشکل از مولفان کتب درسی، اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان ترافیک تدوین کتاب پیش‌دبستانی در این زمینه به اتمام رسید و کتب پایه‌های اول، دوم و سوم نیز در‌دست تدوین بوده و امید است تا ابتدای مهرماه سال آینده در ۴ مقطع دبستان از پیش‌دبستانی تا سوم ابتدایی فرهنگ ترافیک در برنامه درسی دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی از پخش فیلم و انیمشین‌های تهیه شده از سوی این معاونت در شبکه سیمای اصفهان خبر داد و افزود: بنا به دستور استاندار مقرر شد این فیلم‌ها و انیمشین‌ها به منظور ارتقای فرهنگ ترافیک شهروندان در شبکه سیمای اصفهان پخش شود.

انتهای پیام

منبع:تسنیم

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “۳۰۰ دستگاه اتوبوس CNG به چرخه حمل و نقل شهری اصفهان باز می‌گردد”

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.