سرویس: اجتماعی » علمی ۱۸:۳۰ - جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳

تازه‌های دنیای فناوری

برنامه همراهی که جلوی پیامک زدن در حین رانندگی را می‌گیرد

با توجه به اصرار بسیاری از رانندگان در آمریکا به ارسال پیامک در حین رانندگی که موجب تصادفات مرگبار شده، یک شرکت مخابراتی برنامه ای را برای حل این مشکل عرضه کرده است.

به گزارش اصفهان شرق؛ برنامه یاد شده که توسط AT&T  عرضه شده درایومود نام دارد که در صورت رانندگی فرد با سرعتی بیش از 25 کیلومتر در ساعت مانع از تبادل پیامک توسط وی می‌شود. البته این برنامه به محض توقف خودرو دوباره سرویس پیامک گوشی را فعال کرده و پیام های دریافتی را در دسترس قرار می دهد.

نسخه عرضه شده برای کاربران آیفون قابل استفاده است و شرکت مخابراتی AT&T  قبلا نسخه سازگار با آندروید برنامه یاد شده را در دسترس علاقمندان قرار داده بود.

طراحی و عرضه این برنامه پس از انتشار نتایج مطالعاتی توسط این شرکت مخابراتی صورت گرفته بود که نشان می داد بسیاری از رانندگان علیرغم اطلاع از خطرات ارسال پیامک در حین رانندگی باز هم ارسال دارند در پشت فرمان هم پیامک بزنند و هم پیامک های دریافتی را مطالعه کنند.

این برنامه پس از توقف خودرو و نمایش دادن پیامک های دریافتی فرستنده انها را هم از تحویل دادن پیامک ها مطلع می سازد. اگر هم کاربری برنامه یاد شده را خاموش کند پیامکی برای والدین وی فرستاده می شود تا آنها از این امر مطلع شوند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.