سرویس: یادداشت ۱۹:۳۹ - سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲

به بهانه حکم تنفیذ ریاست جمهوری

انتقال قدرت در ایران و مقایسه با تحولات خاورمیانه

در حالی که در اکثر نقاط جهان انتقال قدرت با پیچ و خم هایی همراه است، در کشوری مانند ایران شاهد انتقال قدرت به سبک آرامش و تدبیر هستیم و این ما را استثنا و آتش دشمنان را گداخته تر خواهد کرد…

به گزارش گروه سیاسی  از اصفهان شرق: انتقال قدرت یک رویداد مهم و اتفاق اندیشمندانه است. در این زمینه دولت ها تغییر یافته و متحول می شوند. برخی از این تغییرات در این زمینه با مشارکت مردم آن کشور و برخی با دخالت کشورهای بیگانه است. کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای حوزه ی خلیج فارس و… نمونه هایی از این کشورها هستند که در حال دگرگونی شدید همراه با خشونت است.
جدا از این مشارکت و دخالت در کشورها  برخی از نظام ها خود مسئولیت عوض کردن نظام خود را به عهده می گیرند و برخی با  فشار خارجیان مبنی بر عوض کردن قدرت روبرو می شوند. حال کشور هایی هم از این دو معقوله به میزان لازم برداشت می کنند و تلفیقی از این دو را در خود دارند.
کشوری مانند مصر از آن دسته  کشورهایی است که خود و کشورهای بین المللی برای تغییر ساختار و زیربنای آن تلاش دارند و بحرین هم نمونه ی خوبی است که خود به  دگرگونی نظام  داخلی دست می زند.
ایران  از جمله کشورهایی است که راه متفاوتی را در زمینه ی  تحولات و تغییرات درون کشوری انجام داده و این امر عامل خشم و دشمنی بالای بیگانگان  علیه این کشور را فراهم کرده است.
در ایران  با انتخابات مردمی در تاریخ مقرر، نوع نظام  و تفکر سیاسی  برای اداره ی کشور که  توسط مردم انتخاب شده جای خود را به تفکر دولت منسجم و منتخب مردمی می دهد.
این نوع دگرگونی سیاسی در منطقه ی خاورمیانه بی بدیل و بی نظیر است.
به بیان ساده بگوییم که انتقال قدرت در ایران به شیوه ی مسالمت آمیز در برابر تحولات خشن  کشورهای منطقه است.
این نوع انتقال قدرت در ایران  باعث ترغیب سران کشورهای مختلف جهان شده که خواستار حضور در مراسم  تنفیذ  ریاست جمهوری در ایران  هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.