سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۱:۰۰ - چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

در جاده‌های برون‌شهری استان اصفهان:

فعالیت وانت‌بارها بدون داشتن بارنامه ممنوع است

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان گفت: تردد وانت‌بارها در جاده‌های برون‌شهری بدون بارنامه و کارت هوشمند ممنوع است.

به گزارش اصفهان شرق؛ جلیل آزمون اظهار کرد: ضوابط فعالیت وسایل نقلیه سبک (وانت‌بارها) در بخش حمل و نقل کالای برون‌شهری بر اساس تبصره ماده 6 اصلاحی قانون الزام شرکت‌ها و موسسات ترابری جاده‌ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه مصوب سال 81 و سایر مقررات لازم‌الاجرا در تیرماه سال 92 از سوی سازمان راهداری و حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این ضوابط فعالیت وسایل نقلیه سبک (وانت‌بارها) در بخش حمل و نقل کالای برون‌شهری، رانندگان مذکور باید مطابق با دستورالعمل صدور، تمدید و تعویض برگ فعالیت رانندگان حمل و نقل برون‌شهری نسبت به ثبت‌نام و اخذ کارت هوشمند ناوگان و رانندگان از طریق انجمن‌های صنفی کامیون‌داران و دفاتر پیشخوان تحت قرارداد استان اقدام کنند.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان در تشریح شرایط وانت‌‌بارها برای فعالیت در بخش حمل و نقل جاده‌ای افزود: درج نام وانت‌بار در کارت مشخصات وسیله نقلیه، داشتن حداکثر سن 15 سال عمر وسیله نقلیه، داشتن برگ معاینه فنی مجاز و معتبر، دارا بودن پلاک ایران و دارا بودن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر از مهم‌ترین شرایط لازم برای فعالیت وانت‌بارها در بخش حمل و نقل جاده‌ای است.

آزمون خاطر نشان کرد: در حال حاضر در سطح استان چندین شرکت حمل و نقل امکانات لازم برای فعالیت وانت‌بارها در بخش حمل و نقل کالای برون‌شهری را فراهم کرده‌اند و رانندگان وانت‌بارها می‌توانند با مراجعه به این شرکت‌ها و ارائه کارت هوشمند ناوگان و کارت هوشمند راننده نسبت به اخذ بارنامه وسایل نقلیه سبک تا حداکثر بعد مسافت 350 کیلومتر اقدام کنند.

گفتنی است طی هماهنگی‌های به عمل آمده با فرماندهی پلیس راه استان از آبان‌ماه سال جاری از تردد وسایل نقلیه سبک (وانت‌بار) حامل بار بدون بارنامه در جاده‌های استان جلوگیری شده و اعمال قانون می‌شود

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.