سرویس: اجتماعی ۱۶:۴۹ - سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲

با پیگیری شرکت فولادمبارکه اصفهان؛

جوان ۲۵ ساله از اجرای حکم قصاص رهایی یافت

با حمایت و پیگیری بی وقفه شرکت فولادمبارکه اصفهان، جوان ۲۵ ساله از اجرای حکم قصاص رهایی یافت.

n00121460-b
به گزارش اصفهان شرق در صحنه زندگی بشر کمتر کسی را می توان یافت که از عیب و لغزش مصون باشد، اگر چنین افرادی باشند، بسیار نادر هستند، زیرا انسان همواره گرفتار کشمکش غرایز حیوانی و تمایلات عالی انسانی خویش است و هر کاری که از او سر می زند، فرآیند نزاع این دو نیرو است، پس به طور طبیعی نمی توان انتظار داشت تمام کارهای یک فرد درست و پسندیده باشد، هرکس به مقتضای حال خود کم و بیش لغزش‌هایی دارد. زیان ناشی از این لغزش‌ها، همیشه منحصر به خود انسان نمی شود بلکه در مواردی گریبان گیر دیگران می شود و موجودیت و منافع آنان را به خطر می اندازد.

اگر قرار باشد تمام خطاکاران با هر وضعیتی مجازات شوند، هر کس بخواهد آزار و اذیت دیگری را تلافی کند، دیر یا زود از او انتقام بگیرد، چه پیش خواهد آمد و صحنه زندگی بشر را چه جهنم سوزانی از خشم، کینه و نفرت فرا خواهد گرفت؟ اینجاست که سخن از مکارم اخلاقی و فضایل عالی انسانی به میان می آید و ارزش والای آنها مشخص می شود.

عفو و بخشش یکی از این مکارم والا و به قول حضرت علی(ع) تاجی زینت بخش بر سر همه آنها است “گذشت زینت بزرگواری‌ها است” این خوی پسندیده، پرتویی از مسرت واقعی و موجی از عواطف و احساسات انسان دوستانه را در دلها ایجاد می کند. کینه ها و دشمنی ها را از آن می زداید و سبب می شود که خصم دست از خصومت برداشته و طرح دوستی و محبت بریزد.

گذشت یکی از اصول اساسی برخورد با لغزشها است، قرآن کریم حتی درهمان آیاتی که کیفر و مجازات را برای مجریان و گناهکاران تشریع می کند، مؤمنان را از خطر و زیان آنان برحذر می کند و گذشت و چشم پوشی از خطایشان را به عنوان یک ارزش برتر مطرح می کند.

بر این اساس یک جوان ۲۵ ساله محکوم به قصاص نفس در روز یکشنبه ۲۸ مهر سال جاری در لحظه اجرای حکم با تلاش و پیگیری‌های شرکت فولادمبارکه اصفهان با اخذ رضایت از اولیای دم از دار مجازات رهایی یافت.

این جوان با حکم مراجع قضایی پس از ۷ سال محکومیت در زندان به جرم قتل نفس محکوم به قصاص نفس شده بود.

مهرداد محمدی در سال ۸۵ طی درگیری با جوان ۲۵ ساله دیگری با نام مجید رفیع زاد او را به قتل رسانده بود که با تلاش مسعود سمیعی نژاد مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان و دستور پیگیری به روابط عمومی طی چند جلسه نشست و گفت‌و گو با پدر، مادر و برادران مقتول و بیان فرامین و دستورات دین مبین اسلام در خصوص بخشش و گذشت این جوان، با اخذ رضایت از پدر و مادر مقتول، مورد عفو بزرگوارانه این خانواده قرار گرفت و فرصت مجدد برای زندگی و اصلاح را به دست آورد.

گفتنی است؛ شرکت فولاد مبارکه اصفهان در راستای تحقق مسئولیت‌های فرهنگی، اجتماعی و با دیدگاه سمیعی نژاد مدیریت این شرکت درسال جاری با کمک‌های شایان به ستاد دیه استان اصفهان مقدمات آزادسازی بیش از ۲۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را محقق کرده است.

منبع: ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.