سرویس: غیر تولیدی » نقلی 15:30 - چهارشنبه 23 مهر 1393

تولید آدامس‌ زعفرانی ضد استرس در کشور

مخترع ایرانی با استفاده از پودر زعفران آدامس‌هایی را تولید کرده که به ادعای وی، استرس را کاهش می‌دهد.

به گزارش اصفهان شرق؛خواص دارویی و درمانی زعفران توسط بزرگانی چون زکریای رازی، ابن سینا، ابوریحان بیرونی و دانشمندان قرون گذشته مورد بررسی قرار گرفته و جهت درمان یرقان، تقویت کبد، آرامش اعصاب، تقویت قوای جسمی تجویز می شده است.

گفته می‌شود که زعفران در ترکیب معجون‌های مفید برای تقویت ذهن و حافظه موثر بوده و موجب تقویت اعصاب می‌شود.

همچنین مصرف شربت و چای زعفران خستگی را برطرف کرده و نشاط آور است و در رفع اضطراب و افسردگی موثر است.

امیررضا جلالیان که با توجه به چنین یافته هایی به ساخت آدامس‌های زعفران ضد استرس اقدام کرده می‌گوید: آدامس‌های زعفران از بیس آدامس شکل گرفته و زعفران نیز به صورت پودر و یا کراش در آن استفاده شده است. در واقع محتویات این آدامس شکر طبیعی، زعفران به صورت پودر و مقدار کمی اسانس استوایی است که تنها برای شیرین‌تر کردن این آدامس مورد استفاده قرار گرفته چرا که زعفران به تنهایی طعم ندارد و این اسانس کمک می کند که کمی طعم این آدامس شیرین تر شود.

وی با بیان این‌که آدامس زعفران در بازار خراسان جنوبی موجود می باشد گفت: توسعه و تجاری سازی این محصول در شهرهای چون تهران انجام شده و این محصول جهت بازاریابی به چندین کشور اروپایی و حتی آمریکا و کانادا نیز ارسال شده است.

جلالیان و همکارانش همچنین موفق به ساخت قرص‌های زعفران شده اند که به گفته وی همانند قرص جوشان در آب حل شده و می تواند برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

اتنهای پیام

منبع:ایسنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.