سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۳:۳۰ - جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

شکنجه وحشیانه زن ایرانی در آلمان

مرد عراقی که مادر و دختر ایرانی را در کشور آلمان مورد آزار و شکنجه قرار داده ‌است در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ زنی به‌ نام مریم سال91 با مراجعه به دادسرای جنایی تهران اعلام کرد مردی عراقی به ‌نام یعقوب او را مورد شکنجه قرار داده و قسمت‌هایی از بدنش را بریده ‌است. او گفت یعقوب دختر نوجوانش را هم مورد آزار قرار داده‌ است.

این زن توضیح داد: «من و دخترم رویا در آلمان زندگی می‌کردیم مدتی بود با یعقوب که در محله ما سکونت داشت آشنا شده ‌بودم او از همسایه‌های قدیمی بود و سعی کرد به من نزدیک شود از آنجایی که او هم آسیایی بود و به‌ گفته خودش تابعیت ایران را داشت ما با هم صمیمی شدیم. من فکر می‌کردم او می‌خواهد به من کمک کند و مثل برادر کنارم باشد اما بعد از مدتی فهمیدم اشتباه می‌کنم و یعقوب نیت خوبی نسبت به من ندارد به همین خاطر از او خواستم از زندگی‌ام بیرون برود. مدتی بود یعقوب را به خانه‌ام راه نمی‌دادم و ارتباطم با او قطع شده ‌بود تا اینکه روز حادثه با شکستن در وارد خانه‌ام شد و ابتدا دست و پا و دهان من و دخترم را بست بعد با چاقو به جانم افتاد و قسمتی از اندام‌های بدنم را برید بعد هم دخترم را مورد آزار قرار داد وضعیتم آنقدر بد بود که بیهوش شدم و با صدای جیغ‌های دخترم عابران متوجه شده و پلیس را خبر کرده ‌بودند.»

مریم که روزهای سختی را در بیمارستان گذرانده‌ بود گفت: «شدت خونریزی من زیاد بود و چندروز در حالت بیهوشی بودم و امیدی به زنده‌‌ ماندنم وجود نداشت اما با تلاش زیاد پزشکان آلمانی حالم بهتر شد و خداوند زندگی دوباره به من داد همه آنها می‌گفتند این یک معجزه‌ است و ما فکر نمی‌کردیم زنده ‌بمانی. وقتی در آلمان بودم به پلیس شکایت کردم و تلاش زیادی برای دستگیری او انجام اما مشخص شد این مرد از آلمان فرار کرده‌ است. از آنجایی که به من گفته ‌بود تبعه ایران هم هست فکر کردم شاید به ایران برگردد.»

تحقیقات بازپرس دادسرای جنایی نشان داد یعقوب، مردی عراقی‌‌الاصل است که سال‌ها قبل تابعیت ایران را گرفته و بعد از سکونت در ایران مرتکب جرمی اخلاقی شده ‌است. یعقوب به اتهام انتشار سی‌دی‌ها و فیلم‌های مستهجن در دادگاه انقلاب اصفهان به پنج‌سال حبس و 10سال محرومیت اجتماعی محکوم شده‌ و مدتی بعد ایران را به مقصد هلند ترک کرده و در سال 2012 از هلند به آلمان رفته‌ بود و در آنجا زندگی می‌کرد اما وقتی متوجه شد تحت تعقیب پلیس قرار گرفته از این کشور خارج شد.  به این ترتیب نام یعقوب و مشخصات او در اختیار ماموران پلیس فرودگاه‌های کشور قرار گرفت و این مرد سال گذشته به محض ورود به ایران بازداشت شد.

یعقوب بعد از دستگیری در برابر بازپرس به جرم خود اعتراف کرد و گفت: «می‌خواستم با مریم درباره رابطه‌مان صحبت کنم که درگیری ایجاد شد و من دست به این کار زدم.» کیفرخواست علیه متهم با توجه به مدارک موجود در پرونده و پرونده‌ای که پلیس آلمان جمع‌آوری کرده ‌بود صادر و برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه کیفری ‌استان تهران فرستاده ‌شد. روز گذشته در ابتدای جلسه محاکمه غیرعلنی، بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و برای متهم درخواست مجازات کرد شاکی پرونده نیز شکایت خود را مطرح کرد و درباره رابطه‌اش با متهم توضیح داد.

سپس یعقوب در جایگاه قرار گرفت او اتهامش را قبول کرد و گفت: من و مریم مدتی بود که با هم رابطه داشتیم اما مریم می‌خواست این رابطه تمام شود مدتی بود که به من محل نمی‌گذاشت آن روز برای اینکه در مورد رابطه‌ام با او صحبت کنم به خانه‌اش رفتم چون بی‌محلی کرد عصبانی شدم و چاقو را برداشتم و قسمت‌هایی از بدنش را بریدم.  هیات قضات با پایان جلسه رسیدگی برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

منبع:جام نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.