سرویس: غیر تولیدی » نقلی 13:00 - پنجشنبه 17 مهر 1393

همراه با اجلاس ICCN / اصفهان ۲۰۱۴

شهردار الکید اسپانیا: خشکی زاینده رود از ارزش و زیبایی اصفهان کم نمی کند

شهردار شهر الکید والنسیا اسپانیا گفت: شهر اصفهان جاذبه هاي فراواني براي گردشگران دارد و البته خشكي زاينده رود علاوه بر اينكه باعث تاسف است، نمي تواند از ارزش ها و زيبايي هاي اين شهر تاريخي بكاهد.

به گزارش اصفهان شرق؛ رامون گارسیا گفت: اجلاس iccn، رویداد بسيار مهمی است چرا که این اجلاس می تواند موجب ترقی و پیشرفت تمامی کشورهایی شود که به نوعی میراث فرهنگی ناملموس را در دل خود دارند.
وی با اشاره به میراث ناملموس شهر خود، اظهار کرد: در شهر ما مراسمی سنتی وجود دارد که قدمت آن به سال ۱۲۴۷میلادی باز می گردد.این فستیوال هر سال در هشتم سپتامبر برگزار می شود که در واقع این روز مهمی برای مردمان سرزمین من محسوب می شود. در این مراسم حرکات نمایشی همراه با آیین چوب بازی و موسیقی است و اهالی این منطقه بر روی شانه های هم نشسته و همچون برجی انسان نما به اجرای حرکات می پردازند. در این مراسم افراد لباس های مخصوصی به تن می کنند.
وی افزود: ما اخیراٌ دهمین سالگرد ثبت میراث فرهنگی ملموس و ناملموس را در اسپانیا و در شهر والنسیا جشن گرفتیم و به دلیل جاذبه های فراوان این شهر بسیاری از سرتاسر اسپانیا به آنجا می آیند تا از اجرای این مراسم بهره ببرند و در آن شرکت کنند.
رامون گارسیا در خصوص شهر اصفهان و زاینده رود گفت: قبل از سفر به ایران از طریق اینترنت اطلاعاتی را در مورد ایران کسب کردم اما با سفر به این شهرف جاذبه های زیبای آن را به چشم دیدم. در شهر ما نیز دو رودخانه وجود دارد که همچون زاینده رود با مشکلی بی آبی روبروست و متأسفانه به دلیل گرمای جهانی و تغییرات آب و هوایی این مسئله یک مشکل بین المللی است. اما با این حال خشکی این رودخانه به هیچ عنوان از ارزش و زیبایی اصفهان کم نخواهد کرد.
وی در پایان با اشاره به اولين دوره اجلاس زنان كه همزمان با اجلاس مجمع عمومي ICCN برگزار مي شود افزود: اجلاس بانوان براي همه كشورها مهم و بسيار جدي تلقي مي شود زيرا اين زنان هستند كه ميراث معنوي را زنده نگه مي دارند.

منبع:ایمنا

یک نظر در مورد “شهردار الکید اسپانیا: خشکی زاینده رود از ارزش و زیبایی اصفهان کم نمی کند”

  1. عبدالحسین میرمیران گفت:

    با سلام لطفا به خاطر موقعیت استثنایی و اهمیت بسیار بسیار ویژه زاینده رود برای اصفهان ازگذاشتن چنین اظهار نظرهای کوته بینانه ای خودداری نمایید. قدر زاینده رود را اصفهانیها به خصوص کشاورزان حقابه دار آن میدانند نه شخصی که دو روزه به اصفهان سفر کرده .
    مشکل زاینده رود و فاجعه عارض شده بر آن هم خشکسالی نیست .بی کفایتی ؛ سودجویی و سواستفاده بعضی افراد زبون از اعتماد مردم و کشاورزان است . بنابراین این افراد را پشت عبارت خشکسالی پنهان نکنید .
    عبدالحسین میرمیران . نماینده کشاورزان بن رود و عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان .

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.