سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۰:۰۷ - شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲

رئیس پزشک قانونی استان اصفهان عنوان کرد

صدور مجوز سقط برای مادران بیمار و جنین دارای ناهنجاری

رئیس پزشک قانونی استان اصفهان گفت: مجوز سقط جنین برای مادران بیمار صعب العلاج و جنین دارای ناهنجاری صادر می‌شود.

13920327000094_PhotoA
علی سلیمانپور  در پاسخ به این سوال که از اوایل سال جاری تا کنون چند نفر مجوز سقط درمانی را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: در شش ماهه اول سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۴۱ نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه مراجعه و ۱۸۷ نفر از آنها مجوز سقط درمانی دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه در افزود: تعداد متقاضیان سقط درمانی در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد داشته است.

رئیس پزشک قانونی استان اصفهان خاطرنشان کرد: پزشک قانونی در صورتی اقدام به صدور مجوز سقط درمانی می‌کند که جنین واجد ناهنجاری و یا مادر مبتلا به بیماری صعب‌العلاج همراه با خطر جانی در صورت تداوم بارداری باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان پزشک قانونی به عنوان متولی بررسی درخواست‌ها و صدور مجوز سقط درمانی محسوب می‌شود، بیان کرد: در صورتی که جنین دارای ناهنجاری‌های مادرزادی و یا عقب‌افتادگی ذهنی باشد و یا ادامه بارداری برای سلامتی جانی مادر خطرناک باشد، مجوز سقط جنین را این سازمان صادر می‌کند.

سلیمانی در پایان تاکید کرد: احراز شرایط یاد شده منوط به تایید متخصصان معتمد پزشکی قانونی بوده و در صورت وجود این شرایط تنها زمانی که سن حاملگی بیش از چهار ماه نباشد مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی صادر خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.