سرویس: اخبار شهرستان » اژیه ۱۱:۰۴ - یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳

همزمان با سراسر کشور:

نماز عید قربان شهر اژیه اقامه شد

امروز اهالی شهر شهید پرور اژیه ساعت ۶ صبح با حضور در گلزار همیشه جاوید شهیدان نماز عید قربان را به پا داشتند.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از اژیه: روز عید قربان از اعیاد مهمّ اسلامى است. این روز یادآور اخلاص و بندگى حضرت ابراهیم(علیه السلام)در برابر پروردگار خویش است، آن جا که فرمان حق براى ذبح اسماعیل صادر شد و ابراهیم آن بنده فرمانبردار خداوند آماده اجراى این فرمان شد و اسماعیل را به قربانگاه برد و کارد بر حلقومش نهاد، ولى ندایى رسید که اى ابراهیم از عهده این آزمون الهى برآمدى! دست نگهدار که فرمانبردارى خویش را به درستى اثبات کرده اى.
امروز اهالی شهر شهید پرور اژیه ساعت ۶ صبح با حضور در گلزار همیشه جاوید شهیدان نماز عید قربان را به پا داشتند. پس از اقامه نماز حجت الاسلام قاسمی امام جمعه موقت شهر اژیه خطبه نماز عید قربان را ایراد فرمود.

 

3
ایشان در جمع نمازگزاران با توصیه به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان ،به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اشاره و اظهار داشت: پیغمبر اکرم(ص) می فرماید در روز عید قربان فقرا و مساکین را طعام دهید و قربانی کنید که خداوند متعال وعده داده است کسی که قربانی می دهد مورد رحمت و مغفرت قرار می گیرد.
حجت الاسلام قاسمی با اشاره به سه موضوع وحدت مسلمین و مسئله‌ی فلسطین و نگاه هوشمندانه‌ی فعّالان دلسوز جهان اسلام به تفاوتِ میان اسلام ناب محمّدی و اسلام آمریکایی که در پیام رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای به حجاج بیت الله الحرام بیان فرمود: این پیام نشان دهنده اشراف کامل رهبر معظم انقلاب بر مسائل و اتفاقات جهان بخصوص جهان اسلام است .

2
امام جمعه شهر اژیه با اشاره به نوع اسلام آمریکایی گفت : کشورهای مسلمانی مانند عربستان، قطر، امارات و … که امروز با آمریکا ائتلاف تشکیل داده اند و غلام حلقه به گوش مستکبران شده اند و برای رسیدن آمریکا و اسرائیل به اهدافشان از هیچ کمک و همکاری دریغ نمی کنند و بجای اینکه اسلحه شان را بطرف اسرائیل نشانه بروند با تشکیل گروههای ترویستی تکفیری علیه شیعه و سنی دست به جنایت می زنند اسلام چنین دولتها و رژیم ها اسلام آمریکایی است .

1 4 5 6

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.