سرویس: تولیدی ۰۹:۰۰ - شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲

معرفی تنها بیمارستان تخصصی جرقویه

معتمدی، مدیریت بیمارستان تخصصی امام خمینی(ره) نیک آباد جرقویه در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق به معرفی این واحد درمانی پرداخت.

P1060895

معتمدی، مدیریت بیمارستان تخصصی امام خمینی(ره) نیک آباد جرقویه در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق از جرقویه علیا به معرفی این واحد درمانی پرداخت.
تاریخچه بیمارستان

این بیمارستان با استمداد از الطاف الهی و همت و تلاش مستمر و همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با زیر بنای اولیه ۳۵۷۳ متر مربع در فاصله ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی اصفهان در شهر نیک آباد جرقویه احداث و تجهیز در تاریخ ۱۲/۸/۱۳۷۵ ( ۲۰ جمادی الثانی ۱۴۱۷ ) مقارن با خجسته سالروز کوثر رحمت دخت پیامبر اعظم حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد احیا گر اسلام ناب محمدی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و با حضور چند تن از شخصیت های مذهبی و اجرایی کشور با ظرفیت ۳۲ تخت ثابت افتتاح شد .

14

1

 

بنیانگذار بیمارستان
بیمارستان خیریه امام خمینی جرقویه اصفهان با حمایت های مادی و معنوی حضرت آیت الله حاج شیخ حسن صانعی ، سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد تاسیس گردید.
سخنان آیت الله حاج شیخ حسن صانعی در مورد نامگذاری بیمارستان درحضور پرسنل و پزشکان بیمارستان و پزشکان خانواده این چنین بود:

خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم در گوشه ای از دل کویر چنین مجموعه ای ( بیمارستان ) به وجود آمده و می خواهم نام حضرتعالی را برآن بگذارم، ایشان فرمودند: این بیمارستان به نام امام خمینی (ره) باشد، بنابر این اسم این بیمارستان را رهبری معیین فرموده است و آنچه در دل صاف بر زبان با برکت ایشان جاری شود، حتما آثار یک فتح مبین را خواهد داشت.
تاسیس این بیمارستان موجب شا دمانی و خرسندی همه مردم است . برادران و اطبایی که در اینجا با کمترین توقع و بیشترین زحمات  سالها کار کرده اند انشاء الله در عقبات سخت موجب آسانی راه آنها خواهد بود.

 

رسالت بیمارستان
بیمارستان امام خمینی (ره) جرقویه یک بیمارستان خیریه است که در جهت ارتقاء سلامت جمعیت ساکن منطقه شرق شهرستان اصفهان تلاش می کند و در صدد است خدماتی ایمن، با کیفیت، جامعه محور و کم هزینه در حیطه های پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی به جامعه تحت پوشش ارائه کند. این مرکز در زمینه های جراحی عمومی، داخلی، کودکان، زنان، چشم پزشکی، قلب، ارتوپدی، مغز و اعصاب ، روانپزشکی، دندان پزشکی، گوش و حلق و بینی به صورت بستری یا سر پایی و به طور شبانه روزی ارائه خدمات می نماید.

15

چشم انداز بیمارستان
بیمارستان امام خمینی (ره) جرقویه در صدد است با بهره گیری از کارشناسان و نیروهای توانمند و با لحاظ معیار های درمان با کیفیت، دسترسی جمعیت ساکن منطقه شرق شهرستان اصفهان را به کلیه خدمات تخصصی سلامت فراهم سازد و استاندارد های کیفی را در حد ی ارتقاء دهد که در اعتبار بخشی مراکز استان، درجه یک را کسب نماید .
باورها و ارزشهای بیمارستان
– انطباق خدمات و مراقبت های ارائه شده با موازین شرعی
– پایبندی به نظام جمهوری اسلامی و قوانین سلامت
– رعایت منزلت کارکنان
– حمایت از بیماران نیازمند
– عدالت در رسیدگی به بیماران
– رعایت حقوق بیماران و تکریم ارباب رجوع
– رعایت اخلاق حرفه ای
پیشرفت های بیمارستان
– ارتقاء درجه بیمارستان از درجه سه به درجه دو توسط مدیریت دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت
–  پیگیری مقدمات اجرای طرح برنامه پرونده الکترونیک خانوار در بیمارستان و اموزش پرسنل ذیربط با هماهنگی مدیریت اموزش در حوزه معاونت درمان استان
–   توسعه خدمات و بخشهای درمانی  بیمارستان (ایجاد و توسعه فضای سبز ، نصب و راه اندازی و یا اصلاح سیستم تصفیه فاضلاب ، دفن و دفع اصولی و بهداشتی زباله ، مدیریت بازیافت مواد زائد، اخذ  گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی، مصرف بهینه حامل های انرژی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی، ارتقاء سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد درمانی.

P1060739

اهداف کلی بیمارستان امام خمینی
-توسعه دسترسی جامعه هدف به خدمات جامع تشخیصی – درمانی در قالب نظام ارجاع
-ارتقاء مستمر کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران
-ارتقاء بهره وری مرکز درمانی
– ارتقاء رضایتمندی بیماران
-ارتقاء خدمات اورژانس بیمارستان

منابع انسانی بیمارستان
در این بیمارستان ۱۳ پزشک متخصص و ۴ پزشک عمومی و در بخش های مختلف پیرا پزشکی و اداری مجموعا ۶۱ نفر اشتغال به کار دارند.

پیام هیئت امنای بیمارستان امام خمینی جرقویه
با توجه به فعالیت گسترده بیمارستان های خیریه در سطح کشور و درآمد زا نبودن این مراکز که بیمارستان امام خمینی نیک اباد جرقویه نیز از این قاعده مستثنی نیست، مساعدت مسئولان ذیربط را می طلبد که پیگیری مسائل موسسات خیریه درما نی باشند تا امیدی برای آینده ای مناسب تر برای آنها باشد. افتخار ماست که با استعانت از خداوند و به همت پزشکان،  پرستاران، پیراپزشکان و کارکنان مومن و متعهد این بیمارستان  منطبق بر سطح بندی در حال ارائه خدمات به مردم و تقویت و ارتقاء خدمات درمانی در این منطقه محروم هستیم و امید است همواره مشمول حمایت و رضایت ایزد منان و مردم شریف و وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشکی باشیم.

P1060901  P1060880 P1060867 P1060862  P1010200 P1010298 P1060723  DSC03148   12 11 6 5 4 3 2

 

4 نظر در مورد “معرفی تنها بیمارستان تخصصی جرقویه”

 1. علي گفت:

  خدا به بانی و مسئولان این واحد اجر و پاداش دهد

 2. شفیعی گفت:

  آقای طاوسی خسته نباشید

 3. فاطمه گفت:

  کاش نیروهای مورد نیازبیمارستان رو تو سایت مینوشتن من ساکن جرقویه و بیکار هستم و نیازمند کار هرجا رفتم گفتن نیروی بومی میخایم ولی متاسفانه تو جرقویه از همه جا نیرو داره

 4. علی گفت:

  . چندتا متخصص داره که اونها هم سالی دوبار نمیاند…. حتی ی پزشک عمومی هم نداره و تمام نیروهها طرحی هستند…. ی شب به این بیمارستان سر بزنید تا ببینید چه خبر…مطمین باشید کسی برای پاسخگویی بیدار نیست…. دیگه بقیه امورش که بماند…. تنها واحد فعال و خوب این بیمارستان ازمایشگاه اون

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.