سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۲:۱۵ - دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

اختلال در شبکه تلفن‌ همراه ادامه دارد

کاربران تلفن همراه به ویژه مشترکان همراه اول با اختلال‌ در خطوط خود مواجه شدند و بسیاری از مشترکان از تشدید این اختلال‌ها طی ساعات پایانی روز گذشته و امروز گلایه می‌کنند.

به گزارش اصفهان شرق؛ مشترکان همراه اول با اختلال‌های شدیدی در تماس‌های وروردی و خروجی تلفن همراه خود مواجه شده‌اند.

بیشترین گلایه‌ای که مشترکان در نقاط مختلف  تهران از این اختلال داشته‌اند برقراری تماس بدون صوت است که امروز این اختلال تشدید شده است؛ در عین حال در هنگام تماس خروجی پیش از آنکه ارتباطی با مقصد برقرار شود،  ارتباط اشتباهی وصل می‌شود.

گرچه گفته می‌شود تغییر سیستم‌ها  به 3G علت اصلی بروز این اختلال‌هاست اما مشترکانی که برای رهایی از این اختلال‌های اخیر صرفا از شبکه 2G استفاده می‌کنند هم با این مشکل مواجه بوده‌اند.

در روزهای اخیر وزیر ارتباطات  بروز این اختلال‌ها را قابل پیش‌بینی دانسته و گفته بود:  در زمانی که پروانه ارائه نسل سوم ارتباطی به این اپراتورها داده شد، به صورت علنی اعلام کردند که با توجه به این‌که در کل کشور یک سیستم بزرگ در حال جایگزینی سیستم قدیمی است مردم باید برخی مشکلات را در این زمینه تحمل کنند.

واعظی با بیان این‌که در هر شهری که نسل سوم ارتباطی ارائه می‌شود، لازم است سیستم‌های اینترنتی تغییر کند، افزود: تغییر سیستم‌ها باعث به وجود آمدن اختلالاتی می‌شود با این حال مردم باید بدانند که این اختلالات موقت است و برای اصلاح و ارتقاء اینترنت به نسل سوم ضروری است.

بر اساس این گزارش مشخص نیست که این اختلال‌ها تا چه زمانی ادامه  خواهد داشت و هنوز در این زمینه از سوی اپراتور اطلاع‌رسانی ‌صورت نگرفته است.

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “اختلال در شبکه تلفن‌ همراه ادامه دارد”

  1. مجيد گفت:

    خنده داره ! تو اين مملكت همه چيز برعكسه! بجاي عذرخواهي خيلي راحت ميگن (مردم باید برخی مشکلات را در این زمینه تحمل کنند.) من يه نظر بهتر هم دارم چطوره براي اين ضعف مخابرات جشن هم بگيرين. يا هزينه هاتون رو دوبل كنيد!!!

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.