سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۰۹:۳۰ - یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

انتظاری: نیاز به مفاتیح‌الحیات فضای مجازی داریم

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: نیاز به مفاتیح‌الحیات در فضای مجازی داریم چرا که بسیاری از موضوعاتی که جوانان در زندگی خود رعایت می‌کنند، در فضای مجازی نسبت به آن بی‌تفاوت هستند و این نشان می‌دهد ما نباید نسبت به آموزش آنان بی‌تفاوت باشیم.

به گزارش اصفهان شرق؛ محمد حسن انتظاری در مراسم تقدیر از دست اندرکاران برگزاری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با تبریک به برگزارکنندگان این رویداد بزرگ فرهنگی گفت: کار بی نظیری در طول این مدت انجام شد و  لازم است از تمامی عزیزانی که در این راه قدم برداشتند، تشکر کنم.

وی گفت: مشکلات زیادی در این عرصه داریم و متاسفانه  با وجود حمایت هایی که صورت گرفت، اختصاص بودجه به آن در کمیسیون تلفیق مجلس رای نیاورد و این حوزه مغفول ماند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری با این مضمون که اهمیت فعالیت فرهنگی در فضای مجازی مانند اهمیت انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: هنوز در داخل، مخالفت هایی به دلیل نداشتن اهمیت مساله وجود دارد. متاسفانه در حال حاضر میزان محتوی فضای مجازی به زبان فارسی در اینترنت، هشت دهم درصد است که این رقم برای زبان انگلیسی 57 درصد است و این نشاندهنده این است که فرهنگ غربی، با چه ضریبی در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: لازم است که این ورق برگردد و آن نیازمند تلاش و برنامه ریزی جدی  است اما متاسفانه در سطح کلان ملی چنین اتفاقی نمی افتد.

انتظاری گفت: در آخرین جلسه در شورای عالی فضای مجازی که حدود سه ماه پیش بود، توانستیم که تمامی طرح های اساسی مورد تاکید رهبری در حکم تاسیس شورای عالی فضای مجازی را به تصویب برسانیم. با این وجود بحث محتوی تنها به صورت عنوان ذکر شده و اگر بخواهیم بحث تولید محتوی اسلامی با فرهنگ ایرانی را  در دستور کار قرار دهیم، باید برنامه های گسترده ای برای آن بیاندیشیم.

وی با استقبال از تجمیع توان های دستگاه های مختلف در این عرصه گفت: طرف مقابل به شدت در حال فعالیت است و هر سال با روند خیره کننده ای این توان افزایش می یابد.  بر همین اساس لازم است که ما هم تمام توان خود را به کار گیریم تا بتوانیم صحنه گردانی کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: چندی پیش در دیدار با علما، اعلام کردم که نیاز به مفاتیح الحیات در فضای مجازی داریم؛ چراکه بسیاری از موضوعاتی که جوانان در زندگی خود رعایت می کنند، در فضای مجازی نسبت به آن بی تفاوت هستند و این نشان می دهد که ما نباید نسبت به آموزشی آنان بی تفاوت باشیم.

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.