سرویس: سیاسی » بین الملل ۰۰:۲۲ - پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲

در آمریکا داروها را روی فقرا و سیاه‌پوستان تست می کنند

اما امروزهمان «کوکلوس کلان‌ها» درلباس دیگری مانند وکیل، ‌دکتر، ‌سناتور و… به روش‌های دیگری فعالیت دارند. همین دوماه پیش بود که دو سیاهپوست را دار زدند یا در ایالت نیوجرسی یک نفر دیگر را دار زدند ازاین اتفاقات هنوز هم رخ می‌دهد که شرایط وحشتناکی دارند. آنها مخفی عمل می‌کنند

 جمال طاهری –صاحب نیوز: نظر شما درباره ماریام کاری زن جوانی که مقابل کاخ سفید کشته شد چیست؟

متاسفانه ازاین نوع اتفاقات در کشور آمریکا زیاد رخ می‌دهد. وقتی ماجرای کشته شدن ماریام بی‌گناه را شنیدم، برای من به‌عنوان یک آمریکایی سیاهپوست عجیب نبود و حقیقتا خیلی تعجب نکردم؛ متاسفانه این واقعیت ناراحت‌کننده‌ای  درآمریکاست  که درایالات مختلف شاهد آن هستیم و کشتن یک خانم سیاه‌پوست بدون دلیل که حتی اسلحه‌ای هم همراه خودش نداشته است همیشه درآمریکا اتفاق افتاده است این‌که  چنین حادثه‌ای بیشتر رسانه‌ای و مطرح شد تنها به‌خاطر رخ دادن در واشنگتن پایتخت آمریکا جلوی کاخ سفید و نزدیک کنگره آمریکا بود وگرنه هر روز شهرهای مختلف آمریکا اتفاقاتی ازاین دست می‌افتد وکسی هم مدافع آنها نیست.

ملانی فرانکلین - مرضیه هاشمی

ملانی فرانکلین – مرضیه هاشمی

صاحب‌نیوز: اگر تبعیض نژادی در آمریکا به این شکل وجود دارد پس چرا اوباما که خودش هم سیاهپوست است توانسته کرسی ریاست جمهوری را تصاحب کند و قدرت داشته  باشد؟

این‌ها اصلا به هم ربطی ندارد. ریاست جمهوری اوباما تنها یک بازی است. سیاهان آمریکا تصور می‌کردند اگر او رییس جمهور کشورشان شود وضع‌شان تغییر پیدا می‌کند اما او از زمانی که رییس جمهورشد هیچ‌کاری برای سیاهپوستان آمریکاانجام نداده حتی به نسبت مشکلات آن‌ها هم بیشتر شده مانند بیکاری،‌ تعداد زندانی‌های سیاه و کیفیت زندگی آن‌ها افت کرده در واقع این بازی سیاسی هیچ نفعی برای آنها نداشت است.

صاحب‌نیوز: وقتی این اتفاق برای ماریام کاری افتاد و انعکاس پیدا کرد دولت آمریکا اعلام کرد او مشکل روانی داشته است. اما می‌بینیم اغلب افرادی که دچارچنین مسایلی می‌شوند مانند آن افسرنیروی دریایی که چند روز پیش با اسلحه همکارانش را کشت بلافاصله برچسب روانی بودن می‌گیرند به نظر شما آیا این یک شگرد برای فرار از مساله است؟

البته خوب باید با یک برچسب واتهام زنی آنها را محکوم کنند تا حرفی برای افکار عمومی و رسانه‌ها داشته باشند اما به غیر ازاین حادثه، واقعیت  امر این است که جامعه آمریکا به دلایل مختلف گرفتار هستند. آنجا یک روشی  مرسوم شده که با خوردن دارو به دنبال آرامش هستند حتی به بچه ۵،۴ ساله برای آرام کردن قرص می‌دهند که عوارض زیادی دارد بیشترمردم خصوصا سیاهپوستان قرص‌ها و داروهایی می‌خورند که معلوم نیست ازچه چیزی تشکیل شده‌اند. روی این‌ها؛ داروها را تست می‌کنند که چون مواد تشکیل دهنده آنها مشخص نیست،مشکلات روانی و شخصیتی ایجاد می‌کند با همه این احوال باید بگویم بیشتراین‌ اتفاقات درآمریکا عمدی و بازی است. دولت آمریکا روش‌های مختلفی دارد و برای هرکاری اول روی مردم فقیر و سیاهپوست امتحان می‌کند. مردم آمریکا که آنجا زندگی می‌کنند می‌دانند که ماجرای اصلی چیز دیگری است.

ملانی فرانکلین(مرضیه هاشمی)در یاد بود شهید مالکوم شباز

ملانی فرانکلین(مرضیه هاشمی)در یاد بود شهید مالکوم شباز

صاحب‌نیوز: به نوعی بحث نژاد پرستی درجامعه آمریکا سابقه دیرینه‌ای دارد که به شیوه‌های مختلفی نژادپرستهای سفید پوست، ‌سیاهپوستان را می‌کشتند مانند جنایاتی که«کوکلوس کلان‌ها»انجام می دادند، آیا هنوزهم کوکلوس‌ها مانند قدیم در آمریکا وجود دارند؟

بله؛ آنها هنوزهستند. البته نه مانند قبل، شاید امروز خطرناک‌تر از گذشته عمل می‌کنند آن زمان حداقل می‌دانستند چه کسانی باچه و با چه شیوه‌ای سیاهان را می‌کشند اما امروز همان«کوکلوس کلان‌ها» درلباس دیگری مانند وکیل، ‌دکتر، ‌سناتور و… به روش‌های دیگری فعالیت دارند. همین دوماه پیش بود که دو سیاهپوست را دار زدند یا در ایالت نیوجرسی یک نفر دیگر را دار زدند ازاین اتفاقات هنوز هم رخ می‌دهد که شرایط وحشتناکی دارند. آنها مخفی عمل می‌کنند.

صاحب‌نیوز: به چه صورت فعالیت دارند؟

در اشکال مختلفی برای نابودی سیاهان کار می‌کنند البته مانند گذشته علنی نیست و با چهره دیگری خود را نشان می‌دهند برای مثال یک گروهی درآمریکا هستند که  در کلینیک‌های خود ادعا دارند برای بچه‌دارشدن وتنظیم برنامه‌ریزی دارند، اما وقتی به بررسی می‌کنیم می‌بینیم آنها خانواده‌های سیاه‌پوستان را هدف قرار داده‌اند و به دلایل گوناگون مانع بچه‌دار شدن آنها می‌شوند در واقع می‌خواهند تا مانع  رشد جمعیت آنها گردند و الان متاسفانه بیشتر بچه‌های سیاه‌پوست سقط می‌شوند  این واقعیت تلخی است  و رشد جمعیت سیاهان منفی شده است.

ملانی فرانکلین(مرضیه هاشمی)

ملانی فرانکلین(مرضیه هاشمی)

نه خیلی ادامه پیدا نمی‌کند فقط به احتمال زیاد خانوده‌اش سروصدا می‌کنند و ماجرا تمام می‌شود و اجازه نمی دهد قضیه کش‌دار بشود. مانند بقیه قتل‌ها و اتفاقتی ازاین دست ،‌این هم بعد از مدتی خاموش می‌شود.

صاحب‌نیوز: به نظر شما رسانه‌های مستقل دربرابر این اتفاق چه باید بکنند؟

باید واقعیت را نشان بدهند. دراین جامعه لیبرال دموکراسی آمریکایی که مدعی آْزادی است چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد البته نه فقط برای سیاهان، همه مردم آمریکا در امنیت نیستند،‌ حالا سیاهان بیشتر درمعرض خطر هستند پلیس بی‌خود و بی‌دلیل با مردم این رفتارها را دارد باید حقایق را رسانه‌ها نشان بدهند البته آْزادی در آمریکا تا حدی وجود دارد، اما اگر از حدی بگذرد پلیس بلافاصله اقدام می‌کند؛ درحالی که پلیس باید امنیت مردم را تامین کند.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “در آمریکا داروها را روی فقرا و سیاه‌پوستان تست می کنند”

  1. سینا گفت:

    سلام شجاعی
    فونت تیترهات رو چطور بُـلد می کنی؟؟؟
    تیترهای من ریز می خوره!

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.