سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه علیا ۱۷:۴۷ - دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

بمناسبت روز تجلیل از بقاع متبرکه و امامزادگان:

گذری کوتاه بر سفیران فرهنگ ناب محمدی در جرقویه علیا/ تصاویر

امامزادگان سفیران فرهنگی اسلام ناب محمدی(ص) و عامل استحکام و پیوند فرهنگ و زندگی می باشند.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق در جرقویه علیا: امامزادگان و بقاع متبرکه بهترین بستر برای ارتباط عاطفی با اولیای دین و رشد معنوی مردم بشمار می رود به همین جهت روز ۵ ذی القعده بنام روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شده است تا زمینه بهره مندی احاد مردم از فیوضات این اماکن فراهم شود.
در منطقه جرقویه علیا چندین امامزاده و چند بقعه متبرکه که ضامن سعادت معنوی و فرهنگ اسلامی وجود دارد که عبارتند از :
امامزاده ابوسعید در دستجرد
امامزاده ( دوسید ) در مالواجرد
امامزاده میر اسماعیل در مالواجرد
امامزاده سید جعفر در رامشه
بقعه متبرکه سید میرزا ، ملا کاظم نودشنی در حسن آباد
بقعه متبرکه سید ابوالمحسین در حسن آباد
بقعه بابا ترک در خارا
امامزادگان مورد توجه و احترام مردم منطقه جرقویه علیا از قدیم الایام بوده و می باشند و میتوان گفت کرامات دیده شده از این بزرگان و انتصاب این بزرگان به  ائمه و مصداق روشن کوثر و حافظان شجره طیبه در توجه اهالی بومی شهر به این اماکن تاثیر بالایی دارد.

بنابر فرمایشات رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) که می خواهیم در پناه بقاع متبرکه مردم به آرامی و آسایش زندگی کنند و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شود، می بایست در هر زمینه تلاش گسترده ای را در نشان دادن این بقاع به مردم داشته باشیم.

همچنین این اماکن علاوه بر نقش روحانی، در گسترش و بالندگی هنر و معماری ایرانی اسلامی و به طور کلی نقش اعتقادی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را بر زائران و گردشگران فراهم آورده است.
از این رو لازم است که مسئولین ذیربط و اداره اوقاف و امور خیریه به امور اماکن متبرکه مذهبی که بخشی از سرمایه های دینی و اعتقادی مسلمانان است رسیدگی کنند تا این اماکن تبدیل به مراکز آموزش مفاهیم قرآنی و پاسخگویی به نیازهای معنوی همه مردم بخصوص جوانان شود.

DSC01064 DSC08680

DSC08492 DSC04342 DSC04330 DSC04329 DSC03320 DSC01558 DSC01547 DSC01157 DSC01144 DSC01139 DSC01129 DSC01128 DSC01127 DSC01124 DSC01120

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “گذری کوتاه بر سفیران فرهنگ ناب محمدی در جرقویه علیا/ تصاویر”

  1. ناشناس گفت:

    اسم امام زاده دستجرد را کامل بنویس

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.