سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۱۹:۱۳ - یکشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۳

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: اگر طرح تونل گلاب ۲ به موقع ساخته شده و به بهره برداری می رسید امروز با بروز هرگونه مشکل کوچک یا بزرگ برای تصفیه خانه باباشیخعلی، اصفهانی‌ها براثر قطع آب دچار مشکل نمی‌شدند.

به گزارش اصفهان شرق: حسین محمدرضائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۱مترمکعب آب در ثانیه برای مصرف روزانه مردم اصفهان فقط از تصفیه خانه باباشیخعلی تأمین می‌شود، اظهارکرد: این میزان آب پاسخگوی مصرف مردم استان اصفهان نیست و تصفیه خانه باباشیخعلی هم به تنهایی و با کمبود حدود ۳ مترمکعب آب در ثانیه در استان نمی‌تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

وی افزود: تونل گلاب۲ در ادامه گلاب ۱ با طول ۱۷ کیلومتر قرار بود آب را از نزدیکی روستای گلاب در حوالی شهرستان تیران و کرون منتقل کند و برای آن تصفیه خانه‌ای احداث شود تا آب به عنوان تقویت کننده شرب همه شھرستان‌ھائی که از آب زاینده رود استفاده می‌کردند منتقل شود اما هنوز به نتیجه‌ نرسیده است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با اشاره به اینکه اگر امروز استان اصفهان از مزایای تونل گلاب۲ و تصفیه خانه کمکی آن بهره‌مند بود مشکل قطع آب درروز گذشته به وجود نمی‌آمد، تصریح کرد: وزیر نیرو در سفر استانی خود به چهارمحال و بختیاری روند اجرای طرح گلاب را متوقف کرد و به همین علت امروز مشکلات تأمین آب آشامیدنی مردم استان اصفهان هر روز بیشتر می‌شود و کسی هم پاسخگوی آن نیست.

وی تأمین آب آشامیدنی استان اصفهان را امری بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: نبود تصفیه خانه‌ای دیگر در استان پهناوری همچون اصفهان که به دلیل اقدامات وزیر نیرو در استان همسایه است، سبب شده با بروز مشکلاتی همچون نشت گازوئیل یا نفت در بخشی از مسیر انتقال آب و یا هر مشکل دیگری، آب شرب مردم اصفهان ساعت‌ها قطع شود و هیچ پشتیبانی جز تصفیه خانه باباشیخعلی وجود نداشته باشد.

محمدرضائی با بیان اینکه ‌با توجه به جمعیت بالای استان اصفهان به ویژه افزایش مهاجران در شهرک‌های اقماری احداث تونل گلاب ۲ یک ضرورت غیرقابل انکاراست، خاطرنشان کرد: آب شهری اصفهان دیروز برای حدود ۱۶ ساعت قطع بود و همین بی‌آبی برای بسیاری از مردم در یک روز تعطیل مشکلات زیادی را به دنبال داشت، حال اگر آب برای مدت طولانی قطع شود تصور کنید چه معضلاتی در شهر پدید می‌آید، مشکلاتی که می‌تواند با ادامه احداث یک طرح کارشناسانه همچون تونل گلاب ۲ هرگز اتفاق نیفتد.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:”

  1. محسن گفت:

    شماها فقط مردم اصفهان رو ادم حساب می کنید تمام این کمبود اب ها هم بازی سیاسیه برای دزدیدن آب کارون برای مقاصد صنعتی امگار نه انگار که مردم خوزستان آدمن نفتمونو که خوردید آبمون هم میخواید بدزدید از خدا بترسید بیاید ببینید مردم خوزستان تو چه شرایطی دارن زندگی میکنن ببینم باز جرأت دارین اینطور حرف بزنین

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.