سرویس: اجتماعی ۱۸:۳۵ - شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲

رکاب زنی که هر روز طلوع خورشید، درانتظاراوست

سپیده دم یکی از روزهای پاییزی به سراغ مردی رفتیم که ۲۵ سال ورزش صبحگاهی در کویر جرقویه، نشاط اولیه در کار روزانه اش می باشد.

DSC01630

گفتگوی خبرنگار اصفهان شرق در جرقویه علیا با رکاب زنی که هر روز طلوع خورشید درانتظاراوست .
وقتی حرف از ورزش صبحگاهی می زنیم بیشتر اهالی حسن آباد جرقویه علیا در ذهنشان تصویر شخصی مجسم می شود که هر روز چهره اش را می بینند و یا هر چند وقت یکبار خود به سراغ او میروند.

DSC01645 DSC02605 DSC02607 DSC02612
او مردی با اراده قوی اهل حسن آباد جرقویه که از زمان کودکی تا سن ۳۰ سالگی به ورزش فوتبال علاقه زیادی داشت و بعد از کناره گیری از فوتبال به دوچرخه سواری و پیاده روی روی آورد و به مدت ۲۵ سال از سال۱۳۶۷ تا کنون هر بامداد این ورزش ها را انجام می دهد.
بیشتر مردم در هر بامداد صدای گام های او و جیغ جیغ زنجیر دوچرخه اش را می شنوند. کوچه ها، خیابانها،  دشتها و کوه های اطراف منطقه با اوآشنا هستند .

 DSC02621  DSC01619 DSC01614

غلامرضا(رضا) جعفرزاده ورزشکار بومی شهر ما در این گفتگو چنین بیان کرد:
زمان کودکی به ورزش خصوصا فوتبال علاقه داشتم تا سال ۱۳۶۷ و ازآن تاریخ به بعد به پیاده روی و دوچرخه سواری روی آوردم و به مدت ۲۵ سال هر بامداد این ورزشها را انجام می دهم.
وی ادامه داد: مسیر ورزش صبحگاهی من از منزل شروع می شود. زمان ورزش من در تابستان ساعت ۵ و در زمستان ساعت ۶ به مدت یک و نیم ساعت می باشد.

DSC01611

غلامرضا از تاثیر ورزش بر سلامتی گفت: چند سال پیش من دچار سردرد ، زانو درد و درد ستون مهره ها بودم، ولی شکر خدا این امراض نیز با انجام مداوم ورزش صبحگاهی دربدن من از بین رفت
توصیه ی ورزشکارحسن آبادی به همشهریان: توصیه من به افرادی که قند، چربی، فشار خون و بیماری های قلبی عروقی دارند این است که  برای سلامتی خود ورزش کنند که بهترین دارو و کم هزینه ترین درمان  برای این افراد ورزش است، از همین الان تصمیم بگیرید که فردا صبح شروع کنید و من منتظر شما هستم .
غلامرضا جعفرزاده از مسئولین خواستار توجه به ورزش و جوانان حسن آبادی را داشت،  تا عاملی در تشویق جوانان برای پیاده روی در هوای پاک کویر جرقویه باشد.

DSC02612

همچنین بخوانید:

4 نظر در مورد “رکاب زنی که هر روز طلوع خورشید، درانتظاراوست”

 1. سلام علیکم .

  ازوبلاگهای بچهای امامزاده قاسم نیزدیدن بفرمائید آخه ماهم باشما همزبانیم ملطفتید

  http://emamzadeghasemkohpa.blogfa.com/

  http://www.abolfazlmanzoori.blogfa.com/

  http://www.abolfazlmanzoori.blogfa.com

 2. چریغ گفت:

  با سلام
  مطلب شما در چریغ منتشر گردید
  موفق باشید

 3. vahid.dialame گفت:

  خیلی جالب بود.

 4. رمضانعلی حاجیان گفت:

  با تشکر فراوان از شما . خیلی جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.