سرویس: اجتماعی ۰۶:۵۱ - پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲

شهر در هیاهوی جشنی برای مهر ورزیدن؛

حماسه مهر در تقسیم عاطفه ها

کودکان شهرمن ابر انسان هایی هستند که سیاهی فقر را به سپیدی صبح پیوند می زنند شهر در هیاهوی جشنی برای عاطفه هاست، گام هایت را محکم تر بردار و راهی شو بشتاب برای نیکوکاری و سپاس بر دست هایی که برای یاری و همدلی محرومان بلند می شود.

IMG13470703

به گزارش اصفهان شرق به نقل از صاحب: ، بوی ماه مهر صدای قار قار کلاغان پاییزی و صدای پای فقر که در کوچه پس کوچه های شهر به گوش می رسد صدایی که فریاد ناتوانی مالی را در کودکان محروم جامعه تداعی می کند.

شهر در هیاهوی جشنی برای عاطفه هاست. جشنی که ثمره  بر بلندای تارک هستی نقش ببندد و ذهن ها را به تحیر وا دارد. این جشن عاطفه هاست که از دهم تا سیزدهم مهرماه در سراسر کشور ایران برگزار می شود.

جشنی برای آنهایی که در تیر رس نگاهشان نگرانی و ترس از آینده هویداست. برای کودکانی که گاهی پا به پای پدر کار می کنند تا اندوخته ای برگیرند و خرج تحصیل شان را بپردازند. کودکان شهرمن ابر انسان هایی هستند که در سیاهی فقر به سپیدی صبح امید لبخند می زنند. آنهایی که در سرما و گرما به همراه پدر یا مادر نان آور خانه اند.

بوی فقر و تنگدستی در لابلای متن نیمه تمام زندگی آنها استشمام می شود. بوی روزهای تشویش و دلهره، بوی سکوت سنگین عقربه هایی که درد را روایت می کند. بوی فقر از لابلای کیف و کتاب کودکان محروم استشمام می شود.

بیاییم در جشن عاطفه ها دل کودکان محروم را شاد کنیم. کودکانی که حتی از داشتن یک کیف محروم هستند. در جشن عاطفه ها با آوردن هدیه ای هر چند کوچک لحظه های خوشی را برای کودکان نیازمند فراهم کنیم.

چقدر لذت بخش است شادی کودکان نیازمند، شادی آنهایی که نمی توانند هزینه های تحصیل شان را بدهند و به ناچار ترک تحصیل می کنند.

گام هایت را محکم تر بردار و راهی شو برای کمک به همنوعت کمک به نیازمندی که منتظر توست. در پاییز برگ های خشک مهربانی بر زمین می ریزد و این داستان لحظه های حقیقت زندگی را روایت می کند. لحظه هایی که فریاد ناتمام مردم محروم در گوش ها می پیچد و زندگی در قفسی از جنس آمال حبس می شود و به ترنم باران همدلی و مهربانی نیازمند است.

اکنون هوای نیکوکاری به سرت می زند تا در جشنی باشکوه به یاری کودکان یتیم و بی سرپرست بشتابی و آنها از دریای دست های مهربانت جرعه جرعه محبت می نوشند و از حریر همت تو جامه جامه لباس همدلی بر تن می کنند.

سپاس بر دست های تلاشگر تو در عرصه نیکوکاری و مهرورزی و درود بر آنانی که مهرورزیت را به رشته تحریر در می آورند. سپاس بر دست هایی که آغوشی می شود برای حمایت کودکان این سرزمین. سپاس بر دست هایی که برای یاری و همدلی آنها بلند می شود.

بشتاب به سوی نور و روشنی، نوری که تو را به بیکران آبی آسمان هدایت می کند و محبتت را به سوی رب لم یزلی می برد. در جشنی که برای کودکان محروم جامعه گرفته اند تو نیز می توانی سهمی داشته باشی سهمی به وسعت بیکرانگی آسمان آبی. بشتاب برای نیکوکاری.

براساس اعلام کمیته امداد، امسال ۳ هزار و ۶۰۰ پایگاه در سطح استان اصفهان میزبان جشن عاطفه‌ها می‌شوند که از این تعداد ۲هزارو ۲۰۰ پایگاه در سطح مدارس، یک هزار و ۵۰ پایگاه در مساجد، ۱۰۰ پایگاه در بسیج محلات و ۲۵۰ پایگاه در مراکز کمیته امداد برپا می‌شود.

جشن عاطفه‌ها در سه روز برگزار می‌شود که ۱۰ مهر در سطح مدارس استان، ۱۱ مهر در سطح معابر و مساجد و ۱۲ مهر در مصلی‌ها و مسیرهای منتهی به مکان‌های نماز جمعه برگزار می‌گردد.
گفتنی است پایگاه مرکزی جشن عاطفه‌ها امروزدر میدان فیض برپا خواهد شد.

 

 

یک نظر در مورد “حماسه مهر در تقسیم عاطفه ها”

  1. صادقی گفت:

    خبر دزدی
    تمام اخبار شما در سایت صاحب نیوز موجوده

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.