سرویس: اجتماعی ۱۷:۲۵ - چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲

دو زن ایرانی در مالزی به اعدام محکوم شدند+عکس

دادگاهی در مالزی دو دختر ایرانی را به جرم قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم کرد.

به گزارش اصفهان شرق نقل از ایسنا در مالزی، در خبری که اغلب رسانه‌های مالزی به پوشش آن پرداختند دو دختر ایرانی که به نظر فریب یک قاچاقچی ایرانی را خورده‌اند پس از تحمل ۳۳ ماه زندان به اعدام محکوم شدند.

دادگاه عالی شهر شاه‌عالم مالزی در آخرین جلسه بررسی پرونده این دو متهم، شهرزاد ۳۱ ساله و ندا ۲۶ ساله را به اعدام با طناب دار محکوم کرد، مجازاتی که منتظر اغلب قاچاقچیانی است که توسط پلیس مالزی دستگیر می‌شوند.

b46bf755fdc65ea3c0f8559a2a8dfe0f_M

عبدالعلیم عبدالله، قاضی دادگاه دلایل دو متهم مبنی بر بیگناهی و فریب خوردن را قبول نکرده و اظهار کرد که دفاعیه آنان نتوانست دلیل قانع کننده‌ای مبنی بر بی‌گناهی‌شان ارائه کند.

در اظهارات متهمان در دادگاه آمده بود که آن‌ها برای اولین بار از طریق یک دوست مشترک به نام علیرضا با یکدیگر آشنا شدند که برای‌شان اقامت رایگان در سوریه ترتیب داده بود. علیرضا سپس به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد که سفری رایگان به مالزی داشته باشند و به همراه خود مقداری مواد غذایی هم‌چون بیسکویت به مالزی ببرند. با قبول این پیشنهاد فرد دیگری با نام بهزاد به هتل محل اقامت آن‌ها رفته و چمدان‌های حاوی مواد خوراکی را تحویل‌شان می‌دهد.

این در حالی است که به گفته پلیس مواد مخدر در میان لباس‌های دو متهم در چمدان جاسازی شده بود.

شهرزاد و ندا به ترتیب به همراه ۲٫۶ و ۲٫۷ کیلوگرم ماده مخدر مت‌آمفنتامین صبح ۱۵ دسامبر ۲۰۱۰ در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور دستگیر شدند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.