سرویس: اجتماعی ۱۵:۳۰ - سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی استان خبر داد:

خرید بیش از ۱۵ هزار تن گندم توسط سازمان تعاون روستایی اصفهان

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن گندم توسط مراکز خرید سازمان تعاون روستای استان اصفهان خریداری شده است.

به گزارش اصفهان شرق؛ بهنام سیفی در خصوص خرید تضمینی گندم در استان اصفهان، اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و دستورالعمل صادره توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، کمیته خرید استان با حضور مدیرعامل سازمان مرکزی و معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی استاندار و سایر اعضاء کمیته تشکیل شد.

وی افزود: علاوه بر مراکز خرید شرکت غله شامل سیلوها و کارخانه‌ها، مراکز خرید شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی در شهرستان‌های استان با نظر کارشناسان سازمان تعاون روستایی، شرکت غله و سازمان جهاد کشاورزی تجهیز و راه‌اندازی شده است.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی استان اصفهان تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده و به سیلو‌ها و کارخانجات تولید آرد تحویل داده شده است. خرید تضمینی گندم توسط ۴۸ مرکز خرید در استان اصفهان انجام می‌شود و کشاورزان می‌توانند محصول خود را در تمام طول روز به این مراکز تحویل دهند.

سیفی ادامه داد: قیمت خرید تضمینی گندم برابر یک هزار ۵۰۰ تومان با افت غیرمفید ۲ درصد و افت مفید ۴ درصد بوده و وجوه آن نیز از طریق سامانه بانک سپه به کشاورزان پرداخت شده یا در حال پرداخت است. اگر کشاورزان محصول خود را به مراکز در شهرستان‌ها تحویل دهند یا با هماهنگی مراکز خرید اقدام کنند، هزینه حمل آن به عهده شرکت غله و بازرگانی است و از این بابت هزینه‌ای از سوی کشاورز پرداخت نمی‌شود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.