سرویس: غیر تولیدی » نقلی 20:56 - سه شنبه 17 تیر 1393

بحران اجساد دفن‌نشده در اسپانیا +عکس

بازار سیاه خرید و فروش جسد در اسپانیا داغ شده است و برخی خانواده های کم درآمد مرده های خود را برای استفاده در کلینیک های خصوصی پزشکان به آنها می فروشند.

با تداوم وضعیت بحران اقتصادی در اسپانیا مساله هزینه دفن مردگان خانوادگان کم درآمد تبدیل به بحرانی در این کشور شده است و اخیرا با کشف بیش از ۲۵۰ جسد در دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید ، این مساله به کانون توجه رسانه ها و افکار عمومی تبدیل شده است.

644038_746
محل کشف ۲۵۰ جسد در دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید
روز گذشته تلویزیون اسپانیا در یک گزارش تکان دهنده بیش از ۲۵۰ جسد متلاشی شده و دفن نشده در دانشکده پزشکی دانشگاه ” کامپلوتنسه ” مادرید را نشان داد که در ملحفه های سفید پیچیده شده اند و هنوز دفن نشده اند.

بر اساس گزارش تلویزیون اسپانیا ، این اجساد متعلق به خانواده های کم درآمد اسپانیایی هستند که به دلیل خرج بالای کفن و دفن، مرده های خود را برای استفاده در کلاس های ” تشریح جسد “به دانشکده طب دانشگاه مادرید داده اند و یا در بازار سیاه فروش مرده ها فروخته اند و در نهایت این اجساد فروخته شده از دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید سر در آورده است.

بر اساس این گزارش هزینه مرسوم کفن و دفن در اسپانیا بیش از ۵ هزار یورو است و با توجه به بحران اقتصادی این کشور ، پرداخت این هزینه خارج از توان بخش قابل توجهی از جمعیت اسپانیا است که هم اکنون و در پی بحران اقتصادی قریب به ۴۰ درصد جمعیت فعال این کشور بیکارند.

همچنین بر اساس این گزارش ، بازار سیاه خرید و فروش جسد در اسپانیا داغ شده است و برخی خانواده های کم درآمد مرده های خود را برای استفاده در کلینیک های خصوصی پزشکان به آنها می فروشند.

قیمت تقریبی ۴ تا ۶ جسد در اسپانیا رقمی حدود ۳ هزار یورو است و برخی دانشجویان پزشکی متقاضی جسد ، برای کارآموزی اقدام به خرید این اجسادمی کنند.

با انتشار گزارش دست داشتن دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید در بازار سیاه خرید و فروش اجساد و نیز کشف بیش از ۲۵۰ جسد در این دانشکده” خوزه رامون مریدا” رییس دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید از سمت خود استعفا کرد. منبع

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.