سرویس: اجتماعی ۰۷:۴۳ - یکشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۲

سایه ساری برای یادمان شهید هاشمی نیا از باغبانی یک معلم

احمد صادقی معلم حسن آبادی وظیفه سایه بانی ازیادمان شهید خلبان را با کاشت نهال هایی در اطراف این مکان ادا می کند.

به گزارش اصفهان شرق: یادمان خلبان شهید ستوان یکم محمد صادق هاشمی نیا، ۲۴ ساله ،اهل کرمانشاه به دنبال سقوط یک روند هواپیمای آموزشی ، از طرف دوستان خلبانش در چند کیلومتری شهر حسن آباد بنا گذاشته شد.

16
چندین ماه از وقوع این حادثه و ساخت این یادمان گذشت تا اینکه  یکی از فرهنگیان شهر حسن آباد به نام احمد صادقی که خود را دبیر ریاضی آموزش و پرورش معرفی می کند، تصمیم می گیرد تا کمترین دین خود نسبت به این شهید والا مقام را با کاشت نهال هایی در اطراف این یادمان در دل کویر ادا نماید .

وی در خصوص اقدام خود چنین می گوید:  چندین بار که از این جاده گذر کردم با خود گفتم که وجود نگینی در دل کویر خشک و سوزان نیاز به سایه بان و پاسبان دارد. به همین منظور قرار شد وظیفه سایه بانی از این نگین را با کاشت نهال هایی در اطراف این یادمان  ادا کنم و وظیفه پاسبانی از راه این شهید و سایر شهدای انقلاب را نیز با دفاع از ارزش های اسلام وانقلاب  ادامه دهم.

بر همین اساس بود که وی تصمیم به کاشت نهال هایی در اطراف این یادمان کرده و هر هفته با حضور بر سر مزار این شهید ضمن قرائت فاتحه و طلب شفاعت، با حمل ظرف‌های آب اقدام به آبیاری این نهال ها می کند. به دنبال این اقدام، نهال هایی نیز از طرف پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان در این محل کاشت می شود که این معلم فرهنگی و بسیجی وظیفه آبیاری این نهال ها را بر عهده می گیرد.

شهید هاشمی نیا به عنوان تنها فرزند ذکور خانواده که دوران تحصیلی متوسطه خود را در رشته ریاضی گذرانده بود در آزمون سال موفق به ورود در دانشگاه شهید ستاری تهران در رشته مهندسی نگهداری هواپیما می شود. به علت علاقه شدید به پرواز رشته تحصیلی خود را تغییر داده و به کسوت خلبانی درآمد. وی دوران آموزشی خود را در پایگاه هشتم شکاری شهید بابابی اصفهان گذراند .

42

شهید هاشمی نیا طی دوران آموزشی بر اثر سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی که در ۱۵ بهمن ۸۶  و در ماه محرم روی داد،‌ به مانند سرور و سالارش،حسین بن علی (ع) ، عاشقانه به سوی معبودش شتافت. پیکر پاک آن شهید بعد از تشیع آن در شبی به یاد ماندنی در شهر حسن آباد به زادگاهش در کرمانشاه انتقال یافت و صبح روز  ۱۷ بهمن ماه ۸۶ پیکر پاک خلبان شهید محمد صادق هاشمی نیا بر دوش مردم شهید پرور استان کرمانشاه تشییع و به خاک سپرده  شد.

 

 

2 نظر در مورد “سایه ساری برای یادمان شهید هاشمی نیا از باغبانی یک معلم”

  1. منصوري گفت:

    روحش شاد.

  2. پروانه گفت:

    اصفهان شرق از طرف من به این بسیجی برسون خدا قوت… کاش یه کم از این اخلاقای خوب همه پیدا کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.