سرویس: غیر تولیدی » دریافتی ۱۳:۲۶ - یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳

نخستین همایش ملی توانمند سازی فردی- اجتماعی افراد با نیازهای ویژه

نخستين همايش ملي “توانمندسازي فردي- اجتماعي افراد با نيازهاي ويژه” در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قاينات برگزار مي شود.

به گزارش اصفهان شرق: نخستین همایش ملی توانمند سازی فردی- اجتماعی افراد با نیازهای ویژه توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات درتاريخ 23 و 24 مهر ماه سال 93 برگزار می شود. این همایش با هدف ایجاد فضای علمی و کاربردی برای اساتید و متخصصان بین رشته ای( روان شناسی، علوم اجتماعی، علوم تربیتی، مشاوره، علوم توان بخشی، فنی و مهندسی و…) و به منظور تبادل یافته های جدید بنیادی و کاربردی در ارتباط با توان افزایی و توانمندسازی افراد با نیازهای ویژه برنامه ریزی شده است.

نتایج حاصل از این همایش می تواند در خوداتکایی ، توانمندسازی و سلامت روان شناختي گروه های مختلف با نیازهای خاص ،خانواده های آنان و پيوند بين جامعه و دانشگاه اثرگذار باشد.

در این همایش شیوه های نوین در پیش گیری، تشخیص، و توانمندسازی و درمان انواع گروه های دارای نیازهای ویژه مانند اختلالات یادگیری، اختلالات فراگیر تحولی، اختلالات رفتاری، نقائص حسی و حرکتی، و هم چنین کودکان و نوجوانان در معرض خطر یا آسیب دیده اجتماعی مورد توجه قرار گیرند.

آسیب شناسی گروه های مزبور، توجه به حقوق فردی و اجتماعی آنان، موضوعات مرتبط با انواع توانمندسازی، نقش خانواده، نقش مراکز علمی و آموزشی، و سایر نهادهای اجتماعی از جمله محورهای تعریف شده برای این همایش است.علاوه بر این، برگزاری کارگاه های متعدد توانمندسازی از جمله تمهیدات دیگر در این همایش خواهد بود. علاقه مندان و پژوهشگران مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت همايش مراجعه نمايند.
http://isep-2014.ir/
tel:05625262155
Fax:05625262155
info@iauq.ir

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.