سرویس: اخبار شهرستان ۱۰:۱۹ - سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۳

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان جهت تسهیلات اشتغال زایی به شرق اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: با تفاهم با مدیر عامل صندوق مهر امام رضای کشور مبلغ ۳۰ میلیارد تومان جهت اشتغال زایی به شرق اصفهان داده شد.

دکتر حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اصفهان شرق با اشاره به مصوبه ی سال ۹۱ جهت سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی اظهار داشت: طی مصوبه ی سال ۹۱ جهت ترغیب سرمایه گذاران واحد های صنعتی مصوبه ای جهت کاهش قیمت زمین این شهرک ها تصویب و در سال ۹۲ تمدید شد و لیکن رییس شهرک صنعتی کشور این مصوبه را لغو کرد.

وی لغو این مصوبه را از نکات منفی شهرک های صنعتی دانست و افزود: وقتی قیمت زمین ارزان بود سرمایه گذاران کم تر به مناطق شرق اصفهان جهت سرمایه گذاری وارد می شدند و با لغو مصوبه ی سال ۹۱ و افزایش قیمت زمین ورود سرمایه گذاربه ورزنه، اژیه و ررامشه کاهش می یابد.

کامران از ایجاد تفاهم نامه ی ۳۰ میلیارد تومانی با نورالله زاده مدیر عامل صندوق مهر امام رضای کشور خبر داد و تصریح نمود: می بایست تسهیلاتی را جهت مناطق محروم شرق اصفهان فراهم آوردیم و در این راستا تا سقف ۵۰ میلیون تومان و ۱۰۰ میلیون تومان تا حد نهایی طرح ها اعتبار به افرادی خواهیم داد که درصدد ایجاد شغل باشند.

این مقام مسئول خوشه بندی های صورت گرفته در زمینه ی خود اشتغالی را مفید دانسته و خاطر نشان کرد: ساماندهی خوشه ها در بحث صنایع دستی در مناطق شرق اصفهان مفید می باشد و مثال این خوشه بندی را در احیای عبا بافی در کوهپایه و ایجاد کارگاه می توان نام برد.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “اختصاص ۳۰ میلیارد تومان جهت تسهیلات اشتغال زایی به شرق اصفهان”

 1. سيستاني گفت:

  سلام علیکم
  چنانچه میتوان از گفته های جناب دکتر کامران نقدی انجام داد نکات ذیل قابل تأمل است:
  ۱٫چرا فقط از شهرک های صنعتی اژیه،ورزنه و رامشه نام برده شده است در حالی که شرق اصفهان هنوز هم شهرک صنعتی دارد!!!
  ۲٫مبلغ ۳۰ میلیارد اعتبار صندوق مهر امام رضا(ع) را چه کسی و بر چه مبنایی تقسیم خواهد کرد؟چه کسی مسئول معرفی افراد واجد شرایط است؟آیا همان سریالی که برای وامهای مشاغل خانگی مثل قالیبافی در شرق اصفهان رخ داد این بار هم رخ خواهد داد؟؟؟!!!
  بودجه بسیاری برای اصفهان و خصوصاً شرق اصفهان تخصیص می یابد ولی متأسفانه در ناکجا آبادها در افق رنگ می بازد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.