سرویس: اجتماعی ۰۹:۳۹ - سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۲

اعلام بیش از ظرفیت دانشجو دانشگاه اصفهان را با مشکل مواجه کرد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان اعلام کرد: امسال حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دانشجویان کارشناسی معرفی شده به دانشگاه از سوی سازمان سنجش بیشتر از ظرفیت های اعلام شده دانشگاه بود که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است.

IMG14521395
دکتر محمد حسین استکی  گفت: دانشگاه اصفهان حدود ۸۰۰ دانشجوی کارشناسی برای سال تحصیلی جدید درخواست کرده بود ولی سازمان سنجش حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو معرفی کرد.

وی افزود: برای هر رشته ای که دانشگاه ظرفیت اعلام کرده بود سازمان سنجش حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد بیشتر از ظرفیت اعلام شده دانشجو معرفی کرده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان افزود: البته این افزایش ظرفیت فقط در مقطع کارشناسی بوده و در مقطع دکتری و کارشناسی طبق ظرفیت های درخواست شده دانشجو معرفی شده است.

استکی افزود: دانشگاه اصفهان حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر میهمان پذیرش کرده و ظرفیت های خود را پر کرده بود که اکنون با این کار سازمان سنجش ظرفیت های کلاس ها ۵۰ درصد اضافه شده است که دانشگاه را با مشکل مواجه کرده است. چون باید برای این دانشجویان خوابگاه، امکانات آموزشی، سلف سرویس، ایاب ذهاب و دیگر امکانات را فراهم کند.

وی ادامه داد: امسال ۱۲۰۰ دانشجوی کارشناسی، ۱۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۳۹۵ دانشجوی کارشناسی ارشد مجازی، و ۳۵۰ نفر دانشجوی دکتری در دانشگاه اصفهان پذیرش شده اند.
منبع: مهر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.