سرویس: سیاسی 11:00 - سه شنبه 20 مهر 1400

اصفهان مدیران جهادی نیاز دارد/ مشکلات ناشی از خشکی زاینده‌رود به‌دلیل سوءمدیریت است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: ما در استان مدیرانی جهادی نیاز داریم که هدف‌شان احقاق حق مردم باشد، نه حفظ کرسی ریاست‌.

به گزارش اصفهان شرق؛ حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی درباره انتظارات نمایندگان و مردم استان اظهار داشت: از صفات بارز استاندار جدید جوان و انقلابی‌بودن اوست؛ ظرفیت بسیار ارزشمندی است که از نیروی جوانی خودش برای احقاق حقوق مردم استان اصفهان استفاده و پیگیر مشکلات مردم است. نیروهای جوان جسارت‌هایی را دارند که از ویژگی دیگری است که با این جسارت در جلسات از حق مردم می‌تواند دفاع کند.

وی افزود: جهادی‌بودن ایشان مهم است؛ ما در اول انقلاب که توانستیم بسیاری از امورات را پیش ببریم به‌دلیل این بود که نیروها جهادی بودند و به‌دنبال حق ماموریت و حقوق و مزایا نبودند. همین امر سبب شد مهندسان ما در روستاها به‌صورت جهادی به کمک مردم بروند. اکنون نیز با توجه به موقعیتی که کشور در آن قرار دارد و تحریم‌های ظالمانه‌ اعمال شده، باید از ظرفیت‌‌های کشور خودمان استفاده کنیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه چشم ما به دست دیگران باشد، باعث می‌شود، کشور با چالش روبه‌رو شود؛ بنابراین یکی از کارهای مدیران جهادی استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

موسوی‌لارگانی تصریح کرد: از استاندار که جانشین رئیس‌جمهور در استان است انتظار می‌رود حرف اول و آخرش احیای زاینده‌رود باشد، زیرا اصفهان بدون زاینده‌رود معنایی ندارد. احیای زاینده‌رود امکان‌‌پذیر است. اگر ما تاکنون نتوانسته‌ایم حق مردم برآورده کنیم به‌دلیل سومدیریت و عدم برنامه‌ریزی بوده است. ما در شهرستان سمیرم رودخانه ماربر را داریم که بیش از 1 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب آب در سال‌های تر سالی و در سال‌های کم‌آبی حداقل حدود 600 میلیون متر مکعب آب خروجی داشته؛ اگر همین آب را مدیریت و برنامه‌ریزی کنیم، مشکلات تا حدودی حل می‌شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس درباره دیگر انتظارات از استاندار جدید اصفهان اظهار داشت: استاندار در امور مختلف از مدیران جهادی استفاده کند. حقیقتا افراد توانمند زیاد هستند و نباید مدیری در استان داشته باشیم که با روزمرگی کار خود را به پایان برساند. از استاندار می‌‌خواهیم در انتصاب مدیران این موارد را مورد نظر قرار دهند. باتوجه به مشکلات استان، مدیر پروازی نیاز نداریم. مدیری نیاز داریم که در استان باشد و بماند و برای رفع مشکلات استان تلاش کند.

موسوی‌لارگانی درباره پیگیری نمایندگان در موضوع آب ادامه داد: نمایندگان استان حتی در دوره‌های قبل و در بیش از 19 جلسه فقط در موضوع آب با معاون اول، رئیس‌جمهور و وزیر جلسه برگزار کردیم. در این دوره نیز جلساتی قبل از رای اعتماد به وزیر نیرو و سایر وزرا پیرامون موضوع آب داشتیم و حتی با وزیر گردشگری و وزیر فرهنگ و ارشاد، پیرامون موضوع آب صحبت کردیم؛ چراکه راه احیاء گردشگری و میراث ارزشمند استان اصفهان که می‌تواند چندین برابر نفت ارزش افزوده داشته باشد، در گرو احیاء زاینده‌رود است. اگر موضوع آب حل نشود، فرونشست زمین و ترک‌های عمیقی که در آثار تاریخی نمایان شده، قطعا تخریب این آثار تاریخی را به دنبال دارد. این ثروت ملی ارزشمند متعلق به گذشتگان و آیندگان ما هستند.

وی گفت: 19 نفر از نمایندگان استان اصفهان در کنار استاندار جدید و به‌عنوان بازویی کمک‌کننده در کنار ایشان خواهد بود و تقاضای ما این است که از این ظرفیت استفاده شود. اکنون که دولت و مجلس، انقلابی‌اند و قوه قضائیه نیز در میدان مبارزه با فساد است، امیدواریم کاری برای مردم استان انجام دهیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس درباره درخواست از رئیس‌جمهور برای سفر به اصفهان و آشنایی با مشکلات این استان از نزدیک خاطرنشان کرد: باتوجه به بحران‌ خشکسالی که در استان وجود دارد، نمایندگان تصمیم به دعوت از رئیس‌‌جمهور برای سفر به استان و بررسی و پیگیری موضوع آب از نزدیک شدند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.