سرویس: اجتماعی 11:24 - یکشنبه 11 مهر 1400

بی‌آبی دلیلی بر توقف کشت پاییزه در اصفهان نخواهد بود

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه بخشی از سطح زیر کشت پاییزه استان در حوزه زاینده‌رود قرار دارد به دلیل جاری نبودن این رود ، امسال با کشت پاییزه کمتری مواجه خواهیم بود.

به گزارش اصفهان شرق؛ معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان در خصوص کشت پاییزه در اصفهان اظهار داشت: آن قسمت از زمین‌های کشاورزی که در حوزه زاینده‌رود قرار گرفته و دارای چاه و قنات هستند امکان کشت در میزان کمتری دارند.

 وی افزود: بر این اساس بی‌آبی دلیلی بر توقف کشت پاییزه نخواهد بود. فقط با توجه به شرایط موجود سطح زیرکشت کاهش می‌یابد؛ زیرا رودخانه به عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین آب کشاورزی، اکنون بدون آب است.

اصغر رستمی بیان کرد: با این حال امکانات لازم برای کشت از سوی دولت به کشاورزان ارائه می‌شود و انجام کشت، به میزان آب در دسترس کشاورز بستگی دارد.

وی تصریح کرد: غلاتی مانند گندم و جو، ذرت، کلزا و گلرنگ از جمله محصولات مرتبط با کشت پاییزه به شمار می‌آیند ولی ضروری است که اولویت کشاورزان، گندم و جو باشد. کشت مابقی محصولات نیز به میزان آب موجود در زمین کشاورزان بازمی‌گردد.

رستمی خاطرنشان کرد: در صورتی که آب لازم در دسترس نباشد کشت گندم و جو حتی با میزان کمتر ضرورت دارد. در صورتی که کشت محصولات پاییزه دیگر را می‌توان با تأخیر انجام داد. ولی با وجود آب کافی، کشاورز می‌تواند محصولات دیگر را هم کشت کند.

وی تصریح کرد: با توجه به کم‌آبی به کشاورزان توصیه می‌شود کشت پاییزه خود را متناسب با میزان آب در دسترس انجام دهند تا با مشکل مواجه نشوند.

انتهای پیام/ تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.